
Djeca, novac, politika
U decembru 2019. u akciji „S ljubavlju hrabrim srcima“ prikupljeno je više od 1,2 miliona KM za izgradnju dva dnevna centra za djecu s teškoćama u razvoju - u Trebinju i u Banjaluci.

U decembru 2019. u akciji „S ljubavlju hrabrim srcima“ prikupljeno je više od 1,2 miliona KM za izgradnju dva dnevna centra za djecu s teškoćama u razvoju - u Trebinju i u Banjaluci.

Prije tri i po godine u akciji „S ljubavlju hrabrim srcima“ obezbijeđen je novac za izgradnju novog dnevnog centra za djecu s poteškoćama u Trebinju, ali taj centar ni do danas nije otvoren.

Još u decembru 2019. u akciji “S ljubavlju hrabrim srcima” prikupljeno je više od 1,2 miliona KM za izgradnju dva dnevna centra za djecu s teškoćama u razvoju.

Novčana sredstva, koja Grad Banjaluka izdvaja za rad dnevnih centara u narednoj godini biće povećana.

Povodom predstojećih praznika korisnici pet dnevnih centara za osobe koje su u riziku ili koje imaju poteškoće u razvoju, njih 200 danas su dobili nikoljdanske paketiće.

Grad Banjaluka će izdvojiti dodatni novac za udruženja građana, koja pružaju uslugu dnevnog zbrinjavanja, a to povećanje planirano je nacrtom budžeta za narednu godinu.

Nakon duže pauze, od ponedjeljka ponovo počinje s radom Dnevni centar za starija lica, kao i Dnevni centar za beskućnike, najavljeno je iz udruženja „Mozaik prijateljstva“.

Predstavnici sedam banjalučkih udruženja koja pružaju usluge dnevnih centara za djecu sa poteškoćama u razvoju, razgovarali su sa nadležnima u Gradskoj upravi o daljem radu i finansiranju.

Djeca oboljela od malignih bolesti, mališani koji pate od rijetkih bolesti i oni koji se bore sa dijabetesom, djeca sa autizmom, djevojčice i dječaci iz RS koji se bore za život i neophodno im je liječenje u inostranstvu… Sva ova djeca dobila su podršku i pomoć zahvaljujući akcijama “S ljubavlju hrbrim srcima”, provedenim u posljednjih devet godina.