
Jelena Trivić o zaduženju: Dug Republike Srpske je DVA PUTA VEĆI nego u FBiH
Jelena Trivić, narodni poslanik PDP u NSRS, rekla je danas da je Republika Srpska prvi put zaduženija od Federacije BiH i da je to rezultat politike vlasti.

Jelena Trivić, narodni poslanik PDP u NSRS, rekla je danas da je Republika Srpska prvi put zaduženija od Federacije BiH i da je to rezultat politike vlasti.

Hrvatska pjevačica Maja Šuput našla se na meti kritika jer nije platila mjesečne komunalije. Naime, njeno ime opet je završilo na oglasnoj tabli Opštinskoga građanskog suda u Zagrebu.

Za nesvakidašnju krađu struje u Dražinom domu u centru Ivanjice osumnjičena su tri muškarca, a oni se terete da su izvršili krivično djelo protiv imovine.

Najveća dugovanja po osnovu doprinosa prema Fondu za penzijsko i invalidsko osiguranje Republike Srpske imaju zdravstvene ustanove, rečeno u ovom Fondu.
Dug prema Fondu PIO po osnovu doprinosa u prva tri mjeseca ove godine iznosi 485,5 miliona KM, što je za šest miliona manje u odnosu na isti period lani.

Od osobe čiji su inicijali M.Đ. u Bijeljini oduzet je putnički automobil "opel" kojim je upravljao bez vozačke dozvole, a za saobraćajne kazne je dugovao 14.230 KM.

Pjevačica Zorica Marković posljednjih godina bila je redovan učesnik rijaliti programa, ona sada kaže kako je pare od rijalitija davno potrošila, te da joj kolega Drako Lazić ništa ne duguje.

Policija u Derventi oduzela je neregistrovano teretno vozilo sa nepripadajućim tablicama "fijat dukato" od osobe čiji su inicijali D.B. koje je višestruki povratnik u činjenju prekršaja sa dugom od 11.090 KM u registru novčanih kazni, saopšteno je iz dobojske Policijske uprave.

Ivana Šopić, nekadašnja zadrugarka, a sada voditeljka na TV "Red", boravila je u jednom hotelu u Budvi odakle je, prema pisanjima medija, otišla iako nije platila dug od 80 evra.

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor, tokom prethodnog vikenda, od višestrukih povratnika u vršenju težih prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja oduzeli su četiri automobila.

Zbog duga većeg od 15.000 maraka za neplaćene saobraćajne kazne, pripadnici Policijske uprave Banjaluka oduzeli su dva automobila.

Prilikom obavljanja redovnih zadataka i poslova policija je kontrolisala automobil "golf" kojim je upravljao D. P. iz Banjaluke i utvrdili su da upravlja vozilom bez položenog vozačkog ispita.

U narednih nekoliko dana svim kupcima električne energije koji imaju neizmirene obaveze prema "Elektrokrajini" biće dostavljene njihove finansijske kartice s kamatnim računom i obavještenjem o načinima izmirenja duga.

Policija u Bratuncu oduzela je privremeno automobil marke "BMW" kojim je upravljao muškarac čiji su inicijali R.H. iz Srebrenice, koji za neplaćene kazne duguje oko 2.100 KM.

Bijeljinska policija oduzela je "audi" od lica iz Bijeljine čiji su inicijali S.T. jer je vozilo automobil prije sticanja prava na upravljanje, a u registru novčanih kazni ima dug od 14.950 KM.

Policija u Bijeljini oduzela je "BMW" od vozača N.S.

Pripadnici Policijske uprave Prijedor oduzeli su teretno vozilo "mercedes", neregistrovano i bez pripadajućih registarskih oznaka, koje je prije sticanja prava na upravljanje vozilo lice čiji su inicijali D.R. iz tog grada.

Srpska je u finansijskoj dubiozi i novih 590 miliona KM zaduženja je krajnje neodgovoran potez, ocjenjuje stručna javnost, a glavno pitanje sada jeste da li će ovaj novac otići u oporavak ekonomije ili potrošnju.

Vijest da se Republika Srpska zadužila 300 miliona evra na Londonskoj berzi podigla je prašinu.

U Bijeljini je privremeno oduzet automobil "pasat" koji je, prije sticanja prava na upravljanje, vozila osoba čiji su inicijali E.B, a za koje je policija utvrdila da duguje 40.600 KM za kazne izrečene zbog saobraćajnih prekršaja.

Vlast koja se, umjesto novim investicijama, hvali zaduženjima treba da ode, poručio je danas zamjenik predsjednika SDS Milan Radović, komentarišući novo zaduženje Republike Srpske od 300 miliona evra na Londonskoj berzi.