
KAZNA 90 MILIONA DOLARA Fejsbuk pratio korisnike i nakon odjave sa ove mreže
Kompanija Meta će morati da plati 90 miliona dolara jer je izgubila spor u kojem je optužena da je pratila korisnike čak i kada se odjave.

Kompanija Meta će morati da plati 90 miliona dolara jer je izgubila spor u kojem je optužena da je pratila korisnike čak i kada se odjave.

Meta je sada metaverzum kompanija, koja gradi budućnost društvenih veza, a ne kompanija fokusirana na društvene medije. Brzo reagujte, gradite nove sjajne stvari i živite u budućnosti.

Na društvenim mrežama se, ponovo, širi virus.

Nedavno su se po društvenim mrežama proširile informacije da su iz Mete zaprijetili da će, zbog problema sa evropskim propisima oko transfera ličnih podataka između EU i Sjedinjenih Američkih Država, možda ugasiti Fejsbuk i Instagram na području EU.

Brojni korisnici Fejsbuka i Instagrama mogu da odahnu jer su iz Mete i zvanično objavili da nemaju nikakve namjere da napuste Evropu.

Sve dok je broj korisnika Fejsbuka rastao, Mark Zakerberg osjećao se sposobnim da se izvuče iz svih skandala i kritika. Ali, sada više ne može da se osloni na tu liniju odbrane.

Snepčet je u svom izvještaju o zaradi u četvrtom kvartalu prijavio 23 miliona dolara pozitivnog neto prihoda.

Još u julu 2020. godine je utvrđeno da Američka obavještajna agencija ima nedovoljne zaštitne mjere. Saga se nastavlja i početkom ove godine Zakerberg ponovo "prijeti" povlačenjem iz Evrope.

Nakon što je kompanija Meta saopštila da bi aplikacije Fejsbuk i Instagram mogle biti ugašene diljem Evrope, oglasili su se i brojni korisnici koji su ovu odluku pozdravili.

Kompanija Meta Platforms zaprijetila je da će povući Fejsbuk i Instagram iz Evrope ako joj ne bude dozvoljeno da nastavi s transferom korisničkih podataka u SAD.

Organi za zaštitu podataka i privatnosti u Austriji zabranili su korišćenje Gugl Analitike jer ona predstavlja kršenje Opšte uredbe o zaštiti podataka Evropske Unije.

Kompanija Meta razmatra povlačenje sa evropskog tržišta, ako više ne bude mogla da razmjenjuje podatke evropskih korisnika sa Sjedinjenim Američkim Državama, nakon Šrems II presude.

Snepčet je svojevremeno promovisao Storis koncept dijeljenja fotografija i videa koji se sami brišu. Sada kompanija, zajedno sa Fejsbukom, sugeriše da budućnost društvenih medija izgleda drugačije.

Glavni izvršni direktor američke kompanije "Meta" Mark Zakerberg nije više na listi 10 najbogatijih ljudi u svijetu koju objavljuje magazin Forbs.

Osnivač i direktor Fejsbuka Mark Zakerberg najavio je uvođenje notifikacije, odnosno upozorenja u slučaju pravljenja skrinšota nestajućih poruka tokom korištenja četa u aplikaciji Fejsbuk Mesendžer.

Australijski milijarder Endru Forest tužio je Fejsbuk jer nisu uspjeli da ga zaštite.

Banjalučka policija identifikovala je i uhapsila M. M. iz Gradačca zbog sumnje da je prijetio direktoru Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženja nestalih Miloradu Kojiću, saznaje Srpskainfo.

Društvena mreža Fejsbuk zabilježila je pad broja dnevno aktivnih korisnika prvi put u svojoj 18-godišnjoj istoriji.

Fejsbuk Mesindžer servis je u vlasništvu kompanije Meta, a sada je dobio neke nove funkcije koje se tiču end-to-end enkripcije razgovora.

Fejsbuk i Instagram kreiraju budućnost u kojoj će korisnici imati mogućnost da prikažu nezamjenljive tokene (NFT-ove) koje posjeduju na svojim profilima na društvenim mrežama.