
START OD PONEDJELJKA Počinje da radi reciklažno dvorište za odlaganje kabastog otpada
U Banjaluci će od ponedjeljka, 16. marta, biti otvoreno reciklažno dvorište gdje će građani moći da odlože kabasti otpad, rečeno je Srni u Gradskoj upravi.

U Banjaluci će od ponedjeljka, 16. marta, biti otvoreno reciklažno dvorište gdje će građani moći da odlože kabasti otpad, rečeno je Srni u Gradskoj upravi.

Do kraja oktobra iskoristite priliku i besplatno odložite kabasti otpad u reciklažno dvorište na Malti.

Privremeno reciklažno dvorište, na kojem Banjalučani mogu besplatno odložiti namješrtaj, staru bijelu tehniku, građevinski otpad i slične vrste kabastog otpada, otvoreno je juče i već je izazvalo veliku pažnju građana.

Sve se odlaže u označene kontejnere i kante, po strogo utvrđenom redu, a kamioni svako malo odvoze prikupljene stvari.

Veliki broj sugrađana pokazao je interesovanje da sakupljeni otpad iz domaćinstava odlože u prvo recikalžno dvorište u Banjaluci.

Pod sloganom „Čist grad, duga ljubav“ od sutra počinje proljećno uređenje Banjaluke, a svi sugrađani su pozvani da učestvuju.

Akcija čišćenja i uređenja grada nastavlja se naredne sedmice u naseljima Petrićevac i Paprikovac.

Velika akcija čišćenja i uređenja nastavlja se naredne sedmice u naseljima Bulevar i Kočićev vijenac.

Velika akcija čišćenja i uređenja grada nastavlja se naredne sedmice u naseljima Karanovac, Srpske Toplice, Vrbanja, Debeljaci i Priječani, poručili su iz Gradske uprave.

Velika akcija čišćenja i uređenja nastavlja se naredne sedmice u naseljima Drakulić, Dragočaj i Šargovac, poručili su iz Gradske uprave Banjaluka.

Velika akcija čišćenja i uređenja grada nastavlja se naredne sedmice u naseljima Lauš i Pobrđe, poručili su iz Gradske uprave

Velika akcija čišćenja i uređenja Banjaluke nastavlja se naredne sedmice u mjesnim zajednicama Lazarevo jedan i dva, najavili su iz Gradske uprave.

U Banjaluci ove godine po prvi put nisu održane proljećna i jesenja akcija čišćenja i uređenja grada, koje su omogućavale građanima da dva puta godišnje iznesu iz domova kabasti otpad. To smeće se onda odvozilo o trošku Gradske uprave.

Gradska uprava poziva sve sugrađane, koji žele da se riješe krupnog otpada iz svojih domaćinstava, kao što su stari namještaj, bijela tehnika i slično, da se za ove usluge obrate preduzeću „Čistoća“.

Zbog pojave virusa korona Banjalučani su u prethodnim mjesecima više nego inače vremena provodili u svojim domovima, što je za posljedicu imalo i povećanu “proizvodnju” otpada, za čak 1.000 tona.

U Banjaluci je u toku tradicionalna akcija besplatnog odvoza kabastog otpada, ali za razliku od ranijih godina interes građana je smanjen, tako da je u prethodnom periodu prikupljeno 20 odsto manje nepotrebnih stvari iz domaćinstava građana.

Po novom cjenovniku „Čistoće“, Banjalučani od sada imaju mogućnost da plate odvoz samo jednog komada namještaja, što košta 10 maraka plus PDV.

Grad ne planira uvesti redovan odvoz kabastog otpada zajedno sa komunalnim, iako se gomile takvog smeća mogu sve češče vidjeti u svim dijelovima Banjaluke.

U okviru proljetne akcije uređenja grada, prikupljeno je oko 600 tona kabastog otpada, potvrđeno je u Odjeljenju za komunalne poslove.

Više od 115 tona krupnog otpada prikupljeno je u prvoj sedmici provođenja proljetne akcije čišćenja i uređenja grada, saopšteno je iz Odjeljenja za komunalne poslove.