
ODLAGANJE SMEĆA U gradu će biti raspoređeno 900 kontejnera
Ovih dana, na širem gradskom području biće raspoređeno 900 kontejnera.

Ovih dana, na širem gradskom području biće raspoređeno 900 kontejnera.

U krugu Univerzitetsko kliničkog centra Republika Srpska u Banjaluci juče su postavljeni kontejneri koji će služiti za trijažu pacijenata (kategorizacija pacijenata po hitnosti op. aut.) zbog opasnosti od širenja virusa korona kako među pacijentima tako i medicinskim radnicima.

Dio doniranih kontejnera iz danskog grada Odensea, njih 300, juče su raspoređeni u Kuljanima, u okviru akcije koja će ovih dana biti provođena u većini prigradskih naselja.

Zahvaljujući donaciji iz danskog grada Odensea, Banjaluka je dobila 300 kontejnera za prikupljanje komunalnog otpada.

U gradskim i prigradskim naseljima ove godine biće postavljeno 315 novih kontejnera, u nastojanju da se komunalna higijena podigne na viši novo.

Mnogo puta susretali smo se sa objavama bahatih vozača koji svoje automobile ostavljaju tako da blokiraju saobraćaj, zatvaraju prolaze, gaze trotoare…

U namjeri da se čistoća grada podigne na viši nivo, uskoro će biti postavljeni novi kontajneri i kante za otpatke, najavljeno je iz Gradske uprave.

Stanari Romanijske ulice na Paprikovcu nisu više mogli gledati kako im se naselje pretvara u divlju deponiju zbog čega su postavili kameru kao upozorenje. Time su preduhitrili čak i nadležne u Gradskoj upravi, koji najavljuju istu akciju na najkritičnijim lokacijama u Banjaluci.

Zbog povećanih količina krupnog otpada koje građani odlažu uz kontejnere, stvarajući divlje deponije, akcija proljećnog uređenja i čišćenja grada organizovaće se ranije nego prethodnih godina.

Grad će u ovoj godini za nabavku novih kontejnera i kanti za odlaganje otpada izdvojiti 60.000 KM.

Tokom novogodišnjih praznika izgorjelo je nekoliko plasticnih kontejnera u Gradiški.

Banjaluka, grad gdje sam se rodio, živim i gdje provodim svih 365 dana godišnje, je mjesto koje ne bih mijenjao ni za šta na svijetu, idealano je za porodičan život.

Radnici “Komunalnog preduzeća” iz Trebinja predstavili su jutros novo vozilo za odvoz otpada i novih 200 kontejnera za papir, staklo i mješoviti otpad, koji će u narednom periodu biti postavljeni širom grada.

Banjalučani koji preturaju po smeću tražeći hranu i odjeću nisu nužno egzistencijalno ugroženi, sve više je građana sa psihičkim problemima koji se manifestuju ovakvim ponašanjem.

Norveško komunalno preduzeće „RIR“ iz Moldea doniralo je nevesinjskom „Komusu“ 15 kontejnera zapremine 5 metara kubnih. Vrijednost donacije je 20.000 KM.