
"Teži slučajevi uglavnom kod nevakcinisanih" Dr Dimitrijević ističe da je starosna struktura oboljelih od korone od 25 pa do 85 godina
Opšta bolnica Leskovac od danas je ponovo u kovid sistemu, saopštio je direktor te ustanove Nebojša Dimitrijević.

Opšta bolnica Leskovac od danas je ponovo u kovid sistemu, saopštio je direktor te ustanove Nebojša Dimitrijević.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas saučešće porodicama stradalih u požaru u Tetovu i poručio da Srbija dijeli "ogroman bol" sa narodom Sjeverne Makedonije i da je spremna da pruži "bratsku pomoć" ovoj zemlji.

Djevojka stara 20 godina, apotekar iz Beograda, nevakcinisana, bez pridruženih bolesti, ali sa "zacementiranim plućima" od korone - u najkraćem to je opis najmlađeg pacijenta u kovid bolnici u Batajnici na respiratoru. Ova zastrašujuća vijest odjeknula je juče Srbijom. Ona je samo još jedan dokaz koliko je ova bolest nepredvidiva.

Najmanje 14 osoba stradalo je u požaru, koji je sinoć zahvatio improvizovanu, privremenu kovid bolnicu u centru makedonskog grada Tetova, saopštili su makedonski zvaničnici.

Stari ribolovac sa Drine ovih dana, poučen ličnim iskustvom, savjetuje prijatelje. Ne sa vode, nego iz bolničke postelje, i ne o tome kako uloviti ribu, nego kako u današnje vrijeme sačuvati zdravlje i ostati živ.

Predsjednik Odbora za zdravstvo SDS Slobodan Stanić kazao je da je pandemija dala višemjesečni predah koji Republika Srpska nije iskoristila, dok je Republika Srbija za četiri mjeseca izgradila i opremila treću 'kovid' bolnicu.

U Bijeljini je povećan broj pacijenata upućenih u kovid bolnicu, a riječ je o licima sa sve težim kliničkim slikama, konstatovano je na današnjoj sjednici Kriznog štaba Bolnice "Sveti vračevi".

U bijeljinskoj kovid bolnici na liječenju je 12 pacijenata, od kojih većina ima težu kliničku sliku, a tokom vikenda bila su tri prijema, saopšteno je iz bijeljinske Bolnice "Sveti vračevi".

Zdrava beba rođena je u kovid bolnici u Bijeljini, saopšteno je iz Bolnice "Sveti vračevi".

Specijalista anestezije, reanimacije i intenzivne terapije dr Slavko Živković iz Vranja iznio je u ponedjeljak na konferenciji za novinare niz zamjerki na rad kovid-bolnice u Kruševcu, gdje je u dva navrata radio.

Broj poginulih u požaru, koji je izbio u kovid bolnici na jugu Iraka, porastao je na 66, dok je više od 100 ljudi povrijeđeno, saopštili su danas zdravstveni zvaničnici.

Bijeljinska kovid bolnica je već tri dana bez pacijenata, rekao je danas pomoćnik direktora Bolnice "Sveti vračevi" Mikajlo Lazić.

U kovid tri bolnici u bijeljinskoj Banji "Dvorovi" za proteklih sedam mjeseci epidemije virusa korona liječena su 644 pacijenta od kojih je 21 odsto dolazio direktno iz trijažne ambulante, što je veliki procenat svježe zaraženih i jako pozitivnih.

Na liječenju u kovid bolnicama u Bijeljini je ukupno 46 bolesnika, od kojih je 10 na respiratoru, a 19 na kiseoničnoj terapiji, saopšteno je iz bijeljinske Bolnice "Sveti Vračevi".

Zamjenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić izjavio je danas da posljednji pacijenti napuštaju privremenu bolnicu u Štark areni, koja se na osnovu odluke Vlade od 14. maja zatvara.

Aleksandra Ilić (28) je mlada medicinska sestra koja se odselila u Španiju, da tamo živi i radi. Jedan odmor u Srbiji promijenio joj je mišljenje o tome gdje želi da živi, te se tako našla u crvenoj kovid zoni, kako bi pritekla u pomoć našem zdravstvenom sistemu.

Na liječenju u kovid odjeljenju dobojske Bolnice "Sveti apostol Luka" trenutno je 120 pacijenata, od kojih je na virus korona pozitivno 89, a 31 je suspektan.

Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić i predsjednik Skupštine grada Dragoslav Banjak sa saradnicima posjetili su povodom Vaskrsa pacijente na kovid odjeljenju u Bolnici i pripadnike dežurnih službi.

Najmanje 18 ljudi, među njima dva zdravstvena radnika, poginulo je u požaru u kovid bolnici u zapadnoj indijskoj državi Gudžarat, rekli su danas zvaničnici.

Na liječenju u kovid odjeljenju dobojske Bolnice "Sveti apostol Luka" trenutno su 153 pacijenta, od kojih je na virus korona pozitivno 120, a 33 suspektno.