
Ekipe na terenu: Dio Lauša ostao bez vode
Zbog kvara u Karađorđevoj ulici, dio naselja Lauš od 15 časova je bez vode.

Zbog kvara u Karađorđevoj ulici, dio naselja Lauš od 15 časova je bez vode.

Banjalučko naselje Lauš dobilo je nove biciklističke staze na dijelu Karađorđeve ulice.

Iz Grada Banjaluka rekoše da je počeo drugi ciklus košenja trave u više naselja i uređenje javnih zelenih površina, uprkos lošem vremenu.

Problema sa nepokošenom travom imaju i mještani ulica Darka Jakmirovića i Despota Konstantina Dragaša u naselju Lauš.

Radovi na izgradnji škole u naselju Ada ulaze u završnu fazu, a tokom ovog mjeseca sve će biti spremno za otvaranje multifunkcionalne dvorane na Laušu.

Učenik devetog razreda Osnovne škole "Sveti Sava" u banjalučkom naselju Lauš pretučen je i ostavljen na ulazu u dvorište.

Nova sportska dvorana na Laušu obezbijediće optimalne uslove za nesmetano odvijanje nastavnog procesa u Osnovnoj školi „Sveti Sava“, ali i kvalitetne uslove za treninge sportskih klubova i sportista u tom naselju.

Ekip "Vodovoda" sutra će raditi na cjevovodu u Ulici Svetog Nikole što će dovesti do privremenog nestanka vode.

Vozila na trotoarima, travi, pred stepenicama zgrada, na ulazima u prodavnice, kafiće, pekare, mesnice… Vjerovatno nema osobe koja bar jednom nije doživjela da zbog četvorotočkaša na mjestu za pješake ne može da prođe.

Asfaltiranje 9,9 kilometara magistralnog puta Banjaluka - Prijedor počelo je u subotu i saobraćaj je na ovoj dionici potpuno zatvoren. Veliki posao je već odrađen, mašine i radnici su na svakom koraku. Ipak, vozači negoduju što moraju da prave veliki krug kako bi stigli do Prijedora ili Banjaluke, a mještani koje žive pored zatvorene dionice su nervozni jer su „odsječeni od svijeta“.

Prije tri dana počelo je postavljanje asfalta na dionici magistralnog puta Banjaluka - Prijedor, u dužini od 9,9 kilometara, zbog čega je ova dionica potpuno zatvorena za saobraćaj.

Odjeljenje za prostorno uređenje obavještava javnost da je na sjednici Skupštine grada Banjaluka održanoj 24. marta 2022. godine donesena Odluka o izradi izmjene dijela Regulacionog plana Lauš 1.

Gradonačelnik Draško Stanivuković danas je obišao radove na izgradnji glavnog oborinskog kolektora u naselju Lauš, čija vrijednost prelazi milion KM.

U Karađorđevoj ulici u naselju Lauš, u toku su radovi na izgradnji glavnog oborinskog kolektora promjera 1,5 metar sa ispustom kod mosta na rijeci Crkvena, koji će služiti za prikupljanje i odvođenje površinskih voda u predemtnoj ulici, naveli su iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve.

Uskoro počinje izgradnja vodovodne mreže u ogranku Ulice Franca Šuberta u dužini od 240 metara, kojim će biti riješeno pitanje urednog vodosnabdijevanja za mještane MZ Lauš 1.

Mještane Lauša obradovaće brojna ulaganja jer će za ovu mjesnu zajednicu biti izdvojeno više od 3,5 miliona KM.

U prostorijama MZ Lauš 1 i 2 sutra od 15 do 18 časova biće organizovano pružanje informacija i pojašnjenja od strane nosilaca izrade i pripreme Nacrta Urbanističkog plana svim zainteresovanim fizičkim i pravnim licima za područja mjesnih zajednica Lauš 1, Lauš 2, Saračica i Čokorska polja.

U banjalučkom naselju Lauš upravo se dogodila saobraćajna nesreća, u kojoj su učestvovali vožači “golfa” i “pežoa”.

Izgradnja nove sportske dvorane na Laušu, uz jednu od najvećih osnovnih škola u gradu "Sveti Sava", teče predviđenom dinamikom.

Banjaluka će dobiti moderan multifunkcionalan sportski centar na Laušu, koji će sadržavati stadion sa atletskom stazom, dvoranu borilačkih sportova, kao i ostali sadržaj za poboljšanje trenažnih procesa sportista i rekreativaca.