MOJA BANJALUKA Jovica Tomić: Odlazak mladih je istinski problem
banjaluka

MOJA BANJALUKA Jovica Tomić: Odlazak mladih je istinski problem

Sviđa mi se što Banjaluka izgledom počinje da liči na ozbiljne evropske gradove. Dopada mi se cijela ta ideja, izgradnja kružnih tokova koji su definitivno doprinijeli rasterećenju saobraćaja, kišobrani u Gospodskoj ulici, sve to doprinosi razvoju grada. Trebaće naravno još mnogo vremena da se približmo drugim velikim gradovima, ali mislim da gradonačelnik ima dobru viziju.

MOJA BANJALUKA Dušan Stegić: Uništavamo Vrbas
banjaluka

MOJA BANJALUKA Dušan Stegić: Uništavamo Vrbas

Banjaluka mi liči na ljepoticu koja se tako lijepo „ušuškala“ na mjestu gdje je, vjerovatno nekada, Panonsko more dotaklo krajiška brda na samom ušću Vrbasa. Možda sam i veoma subjektivan, ali mi se čini da je bila ljepša dok je nisu ovako okovali u beton i asfalt kojim su joj polomili mnoge grane. Smaragdni Vrbas i Park “Mladen Stojanović” su nepromjenljive ljepote grada.

MOJA BANJALUKA Darko Mitrašinović: Gradić s dušom
banjaluka

MOJA BANJALUKA Darko Mitrašinović: Gradić s dušom

Prije svega Banjaluka mi se sviđa kao grad, njene aleje koje nažalost sve više nestaju, Vrbas koji je jedna od najljepših rijeka u okruženju. Sigurno da je jedna od pozitivnih stvari organizacija raznih manifestacija kako kulturnih tako i sportskih, izdvojio bih koncerte na Kastelu i Banjalučki polumaraton.