
(VIDEO,FOTO) Danas se otvara most u Česmi: Janković poželio građanima da ga što bezbjednije koriste
Danas se otvara most u banjalučkom naselju Česma.

Danas se otvara most u banjalučkom naselju Česma.

Vršilac dužnosti direktora "Puteva Republike Srpske" Miroslav Јanković potvrdio je da su u toku završni radovi na mostu preko rijeke Vrbas u banjalučkom naselju Česma koji će biti otvoren najkasnije do 1. aprila.

Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Zoran Stevanović najavio je danas da bi novi most u banjalučkom naselju Česma trebalo da bude otvoren za desetak dana.

Snijeg koji je padao prethodnih dana usporio je izgradnju pristupnih puteva za most u Česmi u Banjaluci, zbog čega je otvaranje mosta planirano za 20. ili 21. januar odgođeno.

Vlada Republike Srpske potvrdila je da preuzima izgradnju pristupnih saobraćajnica na mostu u banjalučkom naselju Česma, odnosno da će taj posao finansirati i završiti JP Putevi RS.

Most u banjalučkom naselju Česma u potpunosti je završen i čeka se da grad Banjaluka uradi pristupne saobraćajnice.

Završetak svih radova na izgradnji novog mosta u banjalučkom naselju Česma očekuje se u narednih 50 do 60 dana, izjavio je danas vršilac dužnosti direktora "Puteva Republike Srpske" Miroslav Janković.

Mještani Česme, koji bi do novembra trebali da dobiju novi most, ponovo su se obratili redakciji Srpskainfo, razočarani, kažu, zbog neobjašnjivog, višemjesečnog zastoja radova. Iz “Puteva Republike Srpske” najavljuju da radovi na mostu počinju sljedeće sedmice. Ali, šta je sa pristupnim saobraćajnicama?

Vršilac dužnosti direktora preduzeća "Putevi Republike Srpske" Miroslav Janković izjavio je da će ovo javno preduzeće za mjesec do mjesec i po završiti izgradnju mosta preko rijeke Vrbas u banjalučkom naselju Česma, ali i izrazio žaljenje što neće biti pušten u saobraćaj jer grad Banjaluka nije izgradio pristupne saobraćajnice.

Izgradnja mosta u banjalučkom naselju Česma kratkotrajno je obustavljena zbog toga što je Vrbas nadošao u dijelovima gdje je potrebno izgraditi još dva stuba.

Kažu da nema ništa veličanstvenije i značajnije što čovjek u svom životnom nagonu može da gradi od mostova. Danas gradimo ono što će spojiti dvije obale našeg grada, Kumsale sa Česmom, danas počinjemo da gradimo ono što naši sugrađani čekaju godinama.