
Glavni dileri na slobodi, nebitni iza rešetaka
Čim je neka policijska akcija s podnaslovom “rekordna zapljena droge” unaprijed se zna da glavni narkodiler neće biti uhapšen, barem ne u Republici Srpskoj.

Čim je neka policijska akcija s podnaslovom “rekordna zapljena droge” unaprijed se zna da glavni narkodiler neće biti uhapšen, barem ne u Republici Srpskoj.

Istraga u akciji kodnog naziva „Storidž“, u kojoj je u decembru prošle godine kod Gradiške zaplijenjeno 460 kilograma skanka, još uvijek nije utvrdila ko je vlasnik ove droge, odnosno ime glavnog narkodilera u Republici Srpskoj, koji je ostao bez milionske zarade, saznaje Srpskainfo.

Na području Dervente, u rejonu Babino brdo, sutra će biti održana taktička vježba sa scenarijem rješavanja talačke krize, koju organizuje Centar za obuku Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Zbog aktivnosti u okviru proslave Spasovdana – krsne slave grada i Banjalučke eparhije, biće obustavljen saobraćaj u Ulici kralja Petra I Karađorđevića, na dijelu od Ulice Marije Bursać do Ulice Vuka Karadžića danas 19 do 21.30 časova i sutra od 10.30 do 12.30 časova.

Radnici Šumskog gazdinstva “Borja”, koji su osmunjičeni da su ovo preduzeće oštetili za više od milion maraka, vraćeni sa na posao, jer je protiv njih obustavljen disciplinski postupak, saznaje Srpskainfo.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske učestvuju u Banjaluci na trodnevnoj obuci za korištenje balističkog sistema za automatsku identifikaciju čaura i zrna - Evofinder.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković dobio je poziv jer se sumnjiči da je počinio krivično djelo neovlašteno fotografisanje i snimanje restorana “Kajak” i ugrožavanja bezbjednosti Srećka Radišića i njegove porodice.

U Policijskoj akciji “Argentina” na području BiH uhapšeno je ukupno sedam dilera i oduzeta je određena količina kokaina, potvrđeno je za Srpskainfo.

U sklopu velike policijske akcije "Argentina" uhapšeno je sedam osoba zbog nedozvoljene trgovine drogom, potvrđeno je u MUP Srpske.

Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske pustilo je zvanično u rad pametni sistem za detekciju i obavještenje o korištenju sigurnosnog pojasa i mobilnog telefona, koji je instaliran u naselju Lazarevo, u Bulevaru srpske vojske.

Protiv Duška Jovića i Aleksandra Lapčevića iz Banjaluke podnesen je izvještaj zbog sumnje da su prevarili više osoba u toku prošle godine, potvrđeno je za Srpskainfo.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske, kao član Međunarodne organizacije "Amber Alert Jurop" i pripadnici organa zakona i reda širom svijeta posvetili su 25. maj - Međunarodni dan nestale djece, borbi protiv manipulacije djecom na internetu u svrhu seksualne zloupotrebe.

Prva grupa zaposlenih u Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske vakcinisana je danas protiv virusa korona u Institutu za javno zdravstvo.

U Policijskoj upravi Banjaluka danas su promovisani kadeti 22. klase Policijske akademije i 8. klase Specijalne antiterorističke jedinice koji su uspješno završili školovanje i četvrtog maja počeli pripravnički staž u ovoj upravi.

U velikoj akciji policije uhapšene su tri osobe i razbijena je “bankomat banda” koja je uništavanjem bankomata i krađom skupocjenih vozila pričinila štetu od nekoliko stotina hiljada maraka, potvrđeno je za Srpskainfo.

Na području Banjaluke u toku je velika akcija koja se odnosi na krijumčarenje oko 4,5 kilograma vrlo razornog eksploziva sa područja BiH u Austriju, rečeno je u Tužilaštvu BiH.

Nemanja Jevđenić koji je juče poginuo u saobraćajnoj nesreći koja dogodila na području Čelinca bio je pripadnik Specijalne antiterorističke jedinice MUP Republike Srpske.

Iz medija i komšiluka sam saznao da sam dobio poziv na saslušanje od strane MUP-a Republike Srpske, a koji nije ispravno ni napisan, podaci su netačni, nije mi je lično uručen, tako da formalno-pravno taj poziv za mene i ne postoji.

Odbornik PDP, Ivan Begić dobio je poziv za saslušanje u banjalučkoj policiji, zbog ometanja ili sprječavanja djelovanja državnih organa, kako je navedeno u pozivu.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković sutra će u 11 časova biti saslušan u Policijskoj stanici Centar zbog sumnje da je počinio za krivično djelo „nepostupanje po zdravstvenim propisima za vrijeme epidemije“.