



Otvoren Treći međunarodni simpozijum u Banjaluci: Prevencija kao temelj i stub stabilnosti zdravstva
U organizaciji Javne zdravstvene ustanove „Dom zdravlja“ u Banjaluci, u Banskom dvoru i hotelu „Bosna“, danas je svečano otvoren Treći simpozijum sa međunarodnim učestvovanjem pod nazivom „Prevencija je temelj zdravlja“.

IZ DOMA ZDRAVLJA U MUP RS Todorovićeva potvrdila da je 6 doktora napustilo ovu ustanovu, evo gdje su našli novi posao
Dom zdravlja Banjaluka od nove godine napustilo je šest doktora pri čemu je poseban kuriozitet da je jedan od njih otišao ni manje, ni više nego – u policiju.

„Lakši i brži pristup zdravstvenoj zaštiti“ Dom zdravlja pojednostavio proceduru usluga laboratorije
Dom zdravlja Banjaluka danas započinje sa sprovođenjem projekta koji je inicirao Fond zdravstvenog osiguranja s ciljem da se osiguranicima pojednostavi procedura usluga laboratorije, izjavila je direktor ove zdravstvene ustanove Nevena Todorović.







BESPARICA SMANJUJE NIVO USLUGA Dom zdravlja na udaru poskupljenja, evo kako će to uticati na Banjalučane
Dom zdravlja susreće se sa ozbiljnim problemima i ukoliko ne bude pronađeno najadekvatnije rješenje, bićemo primorani da smanjimo dostupnost zdravstvenih usluga građanima.

"Pokazala je izvanrednu vještinu u upravljanju i organizaciji" Nevena Todorović ostaje direktorka Doma zdravlja u Banjaluci
Nevena Todorović ostaje na čelu Doma zdravlja u Banjaluci.

EDUKACIJA I PREVENCIJA U Banjaluci počela sa radom Škola za trudnice i roditeljstvo
U sklopu Centra za promociju zdravlja i prevenciju bolesti banjalučkog Doma zdravlja danas je počela sa radom Škola za trudnice i roditeljstvo.

Četiri tima u dvije smjene: Počela sa radom nova ambulanata u Dragočaju (FOTO)
U Dragočaju je sa radom počela nova ambulanta porodične medicine u koju će moći da dolazi 10.000 stanovnika ovog naselja, te Ramića, Prijakovaca i okolnih mjesta.

Todorovićeva o sistemu IZIS “Nekorektno prozivati radnike da nisu u mogućnosti savladati informatički program”
Direktor Doma zdravlja u Banjaluci Nevena Todorović rekla je da u program IZIS treba da budu uvršteni dokumenti neophodni za rad svih službi jer pojedini nedostaju, istakavši da je nekorektno prozivati jedino radnike ove ustanove da nisu mogućnosti savladati informatički program.

"Na zdravlje mislimo tek kada se razbolimo" U Banjaluci počeo sa radom Centar za promociju zdravlja, prvi u Srpskoj
Počeo je sa radom Centar za promociju zdravlja i prevenciju bolesti Doma zdravlja Banjaluka, prvi ovakog tipa u Republici Srpskoj.

BLAŽE KLINIČKE SLIKE Raste broj oboljelih od virusa korona u Banjaluci
U Banjaluci svaki dan raste broj oboljelih od virusa korona, ali je riječ o blažim kliničkim slikama, izjavila je direktor Doma zdravlja Banjaluka Nevena Todorović.

Todorovićeva o povećanju broja zaraženih koronom “U kovid ambulanti DNEVNO OKO 70 PREGLEDA”
Direktor Doma zdravlja Banjaluka Nevena Todorović rekla je da u kovid ambulanti ove zdravstvene ustanove dnevno bude pregledano oko 70 pacijenata, te da je broj zaraženih virusom korona znatno povećan od posljednje sedmice juna.

ZNAČAJAN JUBILEJ Dom zdravlja Banjaluka obilježio 28 godina rada
Svečanom akademijom u Banskom dvoru obilježeno je 20 godina postojanja Službe porodične medicine, kao i 28 godina od osnivanja banjalučkog Doma zdravlja.