
Do 1. jula: MOL od OFAC dobio odobrenje za nastavak pregovora o kupovini NIS
Mađarski MOL je objavio da je danas dobio od američkog OFAC odobrenje za nastavak pregovora sa Gaspromnjeftom o kupovini ruskog udjela u Naftnoj industriji Srbije.

Mađarski MOL je objavio da je danas dobio od američkog OFAC odobrenje za nastavak pregovora sa Gaspromnjeftom o kupovini ruskog udjela u Naftnoj industriji Srbije.

Mađarska kompanija MOL dobila je zvaničnu licencu od Kancelarije za kontrolu strane imovine Ministarstva finansija SAD (OFAC) za nastavak pregovora o kupovini ruskog većinskog udjela u Naftnoj industriji Srbije a.d. (NIS) do 16. juna, objavio je MOL na Budimpeštanskoj berzi.

Ministarka rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović saopštila je večeras da je kompanija MOL dobila dodatne dvije sedmice za završetak pregovora sa ruskim Gazpromnjeft o kupovini ruskog udjela u NIS, odnosno do 6. juna.

Naftna industrija Srbije nastavila je sa značajnim ulaganjima u istraživanje i proizvodnju nafte i gasa, pa je u prvom tromjesečju 2026. godine u ovaj poslovni segment investirano 4,9 milijardi dinara.

Vlasnik kompanije KFT Senator Treasury G.T.7 Dva, Ranko Mimović, rekao je za Beta da je njegova ponuda za kupovinu većinskog udjela ruske firme Gaspromnjeft u Naftnoj industriji Srbije – džentlmenska.

Biznismen Ranko Mimović, vlasnik kompanije KFT Senator Treasury G.T.7 Dva, prvi put je detaljnije govorio o svojoj ponudi za kupovinu većinskog udjela ruske kompanije Gaspromnjeft u Naftnoj industriji Srbije (NIS).

Pošto je Reuters (Rojters) objavio da se u trci za ruski dio kapitala u Nagtnoj industriji Srbije (NIS) pojavio još jedan potencijalni kupac, postavilo se pitanje ko je Ranko Mimović, koji je poznatoj svjetskoj agenciji potvrdio da je preko svoje kompanije „Senator Dva“ registrovane u Subotici ponudio dvije milijarde evra za suvlasništvo u najvećoj srpskoj naftnoj kompaniji.

Ruska kompanija "Gasprom njeft" saopštila je da samo sa mađarskim MOL-om vodi pregovore o prodaji svog udjela u Naftnoj industriji Srbije .

Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAK) američkog Ministarstva finansija produžila je licencu za rad Naftnoj industriji Srbije (NIS) do 16. juna.

Naftna industrija Srbije (NIS) podnijela je zahtjev za novu licencu za rad Ministarstvu finansija SAD, s obzirom na to da postojeća ističe 17. aprila, javio je RTS.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, UKP-a, Odjeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Sektorom korporativne zaštite Naftne industrije Srbije (NIS), uhapsili su sedam zaposlenih u toj kompaniji.

Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAK) američkog Ministarstva finansija produžila je licencu za rad Naftnoj industriji Srbije do 17. aprila 2026. godine.

Naftna industrija Srbije (NIS) zatražila je od Kancelarije za kontrolu stranih sredstava (OFAK) američkog Ministarstva finansija novu posebnu licencu kojom bi se omogućilo nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije i nakon 20. marta, kada ističe važenje prethodne licence.

Kancelarija za kontrolu strane imovine (OFAC) američkog Ministarstva finansija produžila je licencu za rad Naftnoj industriji Srbije na 30 dana, do 20. marta.

Naftna industrija Srbije (NIS) uputila je zahtjev za produženje licence za rad američkoj administraciji, a odluka se očekuje krajem ove sedmice, izjavila je ministar rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović.

Mađarski premijer Viktor Orban rekao je da je sa američkim državnim sekretarom Markom Rubiom danas razgovarao o uslovima pod kojima bi mađarska naftna kompanija MOL mogla da stekne značajan dio srpske rafinerije NIS, prenijeli su mađarski mediji.

Naftna industrija Srbije podnijela je Ministarstvu finansija SAD novi zahtjev za izdavanje posebne licence kojom se omogućava nesmetano obavljanje operativnih aktivnosti kompanije i poslije 20. februara, kada ističe rok predviđen prethodnom licencom, objavila je danas kompanija.

Ministar rudarstva i energetike Srbije Dubravka Đedović Handanović izjavila je da su na benzinskim pumpama širom zemlje od danas prve količine evrodizela proizvedene u Rafineriji u Pančevu, nakon ponovnog pokretanja prerade sirove nafte.

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da je mađarski MOL kupio većinsko vlasništvo u Naftnoj industriji Srbije (NIS) od ruskog "Gaspromnjefta" za sumu koja se kreće između 900 miliona i milijarde evra.

Ministar finansija Srbije Siniša Mali izjavio je danas, 24.januara, u Madridu da se očekuje da do 20. marta bude potpisan konačan ugovor između ruskog "Gaspromnjefta" i mađarskog MOL-a o kupovini Naftne industrije Srbije (NIS).