
MOJA BANJALUKA Ljubiša Karlica: Pravo mjesto za život
Najviše mi se sviđa što je Banjaluka grad po mjeri svakog čovjeka – dovoljno prostran za zivot, ali sa dušom i srcem da primi i ugosti svakog.

Najviše mi se sviđa što je Banjaluka grad po mjeri svakog čovjeka – dovoljno prostran za zivot, ali sa dušom i srcem da primi i ugosti svakog.

Banjaluka je grad mogućnosti, dobrih ljudi i prijatelja. U Banjaluci sam završio Fakultet političkih nauka. Grad je bio taj koji me je primio kao svog i omogućio mi nova drugarstva, iskustva, izlaske, druženja.

Banjaluka, moj grad. Volim je. Rođena sam i odrasla u njoj. Kroz vrijeme je doživjela transformacije, kako u ljudstvu tako i u gradnji, ali je ostala u duhu mladosti i sporta.

Banjaluka se od drugih gradova nesumnjivo izdvaja po svom zelenilu i to je ono što mi se najviše dopada u ovom gradu. Moramo nastojati da gradske aleje i parkove sačuvamo.

Banjaluka je lijep grad koji se, prije svega, nalazi na lijepom mjestu. Mnogi ljudi koji ovdje dođu po prvi put oduševe se gostoljubivim domaćinima i gradu koji, ikao mali, ima šta da ponudi.

Banjaluci nedostaju veliki parkovi koji će imati mnogo mjesta za trčanje i ostale sportske aktivnosti. Grad definitivno ima zelenila, ali nema dovoljno parkova sa zanimljivim sportskim sadržajem. Pohvalila bih park za pse, nadam se da će preživjeti otvaranje najavljenog šoping centra.