
JEDNOKRATNA POMOĆ Zdravstvenim radnicima po 500 KM, a penzionerima 100 KM
Medicinskim radnicima Doma zdravlja Trnovo isplaćena je jednokratna pomoć od 6.500 KM zbog angažovanosti tokom pandemije virusa korona, saopšteno je iz Opštinske uprave.

Medicinskim radnicima Doma zdravlja Trnovo isplaćena je jednokratna pomoć od 6.500 KM zbog angažovanosti tokom pandemije virusa korona, saopšteno je iz Opštinske uprave.

Pakete sa osnovnim životnim namirnicama za oko 200 najugroženijih banjalučkih penzionera donirao je predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić.

Najiskusniji klijenti Addiko banke Banjaluka, penzioneri, prilikom realizacije gotovinskog kredita u iznosu od 1.000 do 30.000 KM do 14. januara dobiće i novogodišnji poklon iznenađenja.

Odbornici Ujedinjene Srpske smatraju da se treba preformulisati amanadman, koji predviđa dodjelu jednokratne novčane pomoći penzionerima od po 100 KM, rekao je to odbornik ove partije u Skupštini grada Milenko Rosić u toku zasjedanja Skupštine grada.

Isplata decembarskih penzija u Srpskoj, počeće 4. januara 2022. godine, saopšteno je iz Ministarstva finansija Republike Srpske.

Ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović najavila je da će, prema sadašnjim ekonomskim parametrima, penzije u Srpskoj od početka naredne godine biti povećane najmanje tri odsto, te da će polovinom 2022. najvjerovatnije uslijediti vanredno povećanje.

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević i načelnik Odjeljenja za opštu upravu Lepa Trivć organizovali su prijem za 47 penzionera Opštinske uprave kojima su uručili skromne poklone i po 50 KM.

Skupštinska većina u Banjaluci će amandmanom na budžet grada za narednu godinu tražiti novac kojima će se obezbijediti po 100 KM granta "Elektrokrajini" za finansiranje električne energije za više od 40.000 penzionera sa područja Banjaluke, rekao je predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić.

Tražimo i mi iz opozicije da svi penzioneri u Republici Srpskoj za Božić i Vaskrs dobiju po 100 KM, a ne samo u Banjaluci.

Prijedlog da Banjaluka penzionerima isplati jednokratnu pomoć i na taj način dodatno umanji razvojne resurse predstavlja populizam i destruktivan način vođenja politike.

Skupštinska većina u Banjaluci će na narednom skupštinskom zasjedanju amandmanom na budžet grada za narednu godinu tražiti po 100 KM za sve penzionere na području Banjaluke.

Vlada Federacije BiH FBiH odlučila je da uz decembarsku penziju bude isplaćeno 50 KM kao podrška penzionerima u FBiH.

Milena Mašić (69), korisnica gerontološkog centra Bježanijska kosa, paraplegičar je od 2007. godine i život provodi u kolicima. Tokom radnog vijeka bila je republički veterinarski inspektor. Iako je cijelog života bila izuzetno aktivna, pomirila se sa činjenicom da je već 15 godina invalid. Malo je stvari za kojima ova žena žali.

Novac za isplatu penzija u Srpskoj sutra, 9. decembra, će biti doznačen komercijalnim bankama i JP „Pošte Srpske“, saopšteno je iz Ministarstva finansija RS.

Penzioneri sa najnižim penzijama u Bijeljini mogu do 31. decembra podnositi prijave za jednokratnu pomoć po 100 KM iz gradskog budžeta, a do sada je obrađeno 650 pristiglih zahtjeva.

Nekoliko hiljada penzionera okupilo se danas u Zenici na protestu Saveza udruženja penzionera Zeničko-dobojskog kantona, sa kojeg su poručili da žele povećanje penzija u Federaciji BiH (FBiH) za 10 odsto do kraja ove godine, te i bolju zdravstvenu zaštitu.

Udruženje penzionera Banjaluka je danas organizovalo druženje za svoje članove, a ovom događaju je prisustvovao i predsjednik Skupštine grada Mladen Ilić.

Jedna mostarska IT kompanija u potrazi je za penzionisanim inžinjerima za praksu u njihovoj fabrici.

Građani Srpske koji, pored naše, primaju i penziju iz inostranstva, više neće moći besplatno da se liječe, ako sami ne budu uplaćivali doprinos za zdravstveno osiguranje.
