
Dobit 37,9 miliona KM: Ovo su 4 trenutno NAJVEĆE INVESTICIJE "Puteva RS"
Javno preduzeće „Putevi Republike Srpske“ prikazalo je 37,9 miliona dobiti u prošloj godini.

Javno preduzeće „Putevi Republike Srpske“ prikazalo je 37,9 miliona dobiti u prošloj godini.

Od danas, pa do 19. juna, na dijelu magistralnog puta Banjaluka-Prijedor biće postavljan završni sloj aslfalta, zbog čega će potpuno biti obustavljen saobraćaj od Ivanjske do Dragočaja, u dužini od 9,9 kilometara.

Na relaciji Derventa-Srbac-Gradiška-Laktaši-Banjaluka danas će biti povremenih obustava saobraćaja zbog 16. Biciklističke trke "Beograd-Banjaluka", saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH odvija redovno, bez posebnih ograničenja i zastoja, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.

Vlada Republike Srpke donijela je Odluku o davanju saglasnosti JP „Putevi Republike Srpske“ d.o.o. Banjaluka, za realizaciju dvije investicije za čiju realizaciju će iz budžeta Republike Srpske biti doznačeno 40 miliona KM.

Da li je realno da pet godina, od kako sam načelnica opštine Jezero, od “Puteva RS” tražim putnu signalizaciju, osvjetljenje magistralnog puta M5, gdje imamo devet smrtnih slučajeva, i još nam nije odgovoreno?

Gradonačelnik Draško Stanivuković sastao se sa rukovodstvom preduzeća "Putevi Republike Srpske" tokom kojeg je bilo riječi o realizaciji više zajedničkih projekata na području Banjaluke.


Grad Banjaluka traži od Javnog preduzeća "Putevi Republike Srpske" da obnovi horizontalnu signalizaciju na saobraćajnicama na Bulevaru srpske vojske i u Ulici Knjaza Miloša koja se nakon kiše isprala, s obzirom na to da je riječ o putevima u nadležnosti tog preduzeća, a ne grada.

Iz Gradske uprave su saopštili da su uputili dopis „Putevima RS“, u kojem se traži sanacija oštećenja kolovozne konstrukcije na magistralnim i regionalnim pravcima koji prolaze kroz područje grada Banjaluka.

Iz "Puteva RS" su istakli da su radovi rekonstrukcije i semaforizacije raskrsnice u naselju Ramići/ Dragočaj završeni, te da su optužbe predsjednika MZ Dragočaj, Slavenka Tadića, neosnovane.

„Raskrsnica smrti“ u Dragočaju još nije ni završena, a već joj, kako priznaje izvođač radova, trebaju korekcije. Tvrde da to, ipak, ne mogu „na svoju ruku“. I Grad Banjaluka predlaže korekcije, ali se ograđuje od bilo kakve odgovornosti.

Mještani banjalučkog naselja Česma već sedam godina žive bez prave poveznice sa ostatkom grada.

Magistrala, a na magistrali rupe. Međunarodni put, koji povezuje Sarajevo i Podgoricu, dakle glavne gradove dvije evropske države, a na međunarodnom putu rupa do rupe.


Gradonačelnik Draško Stanivuković je rekao da je izgradnja mosta u Česmi u nadležnosti grada Banjaluka, te da se sa republičkim nivom vlasti tek treba postići dogovor o njegovoj realizaciji.

Za Dan grada prilikom posjete Banjaluci, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je obećao da će pomoći gradnju mosta u banjalučkom naselju Česma.

Rekonstrukcija opasne raskrsnice na magistralnom putu Banjaluka – Prijedor, na odvajanju za naselja Ramići i Dragočaj počela je danas, a po okončanju radova nadležni očekuju da će biti poboljšana bezbjednost učesnika saobraćaja.

Odbornik PDP Ivan Begić je na današnjem vanrednom zasjedanju Skupštine grada zatražio da mu se obrazloži zašto preduzeće "Putevi RS" provodi izgradnju novog mosta u Česmi, a ne grad Banjaluka.

Javno preduzeće “Putevi RS” su preuzeli obavezu finasiranja, ali i izgradnje novog mosta u naselju Česma, rekao je to v. d. direktor ovog preduzeća Davor Kostrešević.