
"Malo para od javnih preduzeća" Milan Radović o budžetskim prihodima
Milan Radović, narodni poslanik SDS u NSRS, ocijenio je da Vlada RS očekuje izuzetno malo novca po osnovu dividende od javnih preduzeća.

Milan Radović, narodni poslanik SDS u NSRS, ocijenio je da Vlada RS očekuje izuzetno malo novca po osnovu dividende od javnih preduzeća.

Budžet Republike Srpske za ovu godinu povećavamo za 221 milion KM na osnovu privrednog rasta koji se odrazio i na budžetske prihode, izjavila je danas ministarka finansija RS Zora Vidović.

Na današnjoj pres konferenciji većine u Skupštini grada odbornik DEMOS Slobodan Stanarević se osvrnuo na jedan detalj kod formiranja Nacrta rebalansa koji ga je prema njegovim riječima začudio.

Za rekonstrukciju i sanaciju više osnovnih škola na području grada Banjaluke, predloženim Nacrtom rebalansa budžeta biće izdvojeno pola miliona KM.

Rekonstrukcija i modernizacija saobraćajnica na području grada Banjaluka jedan je od osnovnih preduslova njenog daljeg razvoja i kreiranja povoljnijeg poslovnog ambijenta za privlačenje investitora, istakao Saša Kondić, odbornik u Skupštini grada i predsjednik GO SPS Banjaluka.

Nacrtom rebalansa budžeta grada predviđeno je 150.000 KM za subvencije za povećanje produktivnosti i konkurentnosti za male privrednike u cilju novog zapošljavanja.

Rebalansom budžeta planirano je da Banjaluke dobije multifunkcionalni sportski centar na Laušu, za čiju je izgradnju planirano milon maraka.

Bez listi čekanja u vrtiću, besplatan prevoz za penzionere sa penzijom do 250 KM i za srednjoškolce i studente iz porodica sa četvoro i više djece, direktna finansijska podrška zdravstvenim radnicima i porodiljama, dodatne subvencije za nova zapošljavanja, samo su neki od novih programa koji se nalaze u gradskom budžetu.

Ako je povećanje budžeta došlo sa nivoa Republike Srpske i ako to nije zasluga sadašnje gradske administracije, kako se onda to nije desilo i u drugim opštinama ili tokom ranijih godina?

Predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić će u petak održati sastanak sa predsjednicima banjalučkih Savjeta mjesnih zajednica.

Vlada Republike Srpske utvrdila je danas rebalans budžeta Srpske za ovu godinu čiji je okvir četiri milijarde i 16 miliona KM, što je više za 221 milion KM, odnosno 5,8 odsto u odnosu na planirani budžet.

Blizu pet miliona KM predviđeno je za rekonstrukciju i modernizaciju dotrajalih glavnih saobraćajnica u pet prigradskih naselja, što će u velikoj mjeri popraviti uslove života mještanima, poručili su iz Gradske uprave.

Odbornici će na idućem zasijedanju razmatrati novi raspored novca u gradskoj kasi, a ako je suditi prema scenama koje su se mogle vidjeti na posljednjem skupštinskom Kolegijumu, ta procedura neće proći mirno.

Prvo zasjedanje Skupštine grada, nakon ljetnje pauze održaće se 21. septembra, odlučeno je to na današnjoj sjednici skupštinskog Kolegijuma.

Gradonačelnik Draško Stanivuković najavio je da će u srijedu predložiti Nacrt rebalansa budžeta Grada koji predviđa povećanje sredstava u gradskoj kasi za 17 miliona KM.

Nacrtom rebalansa budžeta grada ukupni iznos u gradskoj kasi bi trebao da se poveća za oko 17 miliona KM, najavio je to gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.

Nacrt rebalansa budžeta grada će se naći pred odbornicima na idućem zasjedanju Skupštine grada, a ukupni iznos u gradskoj kasi bi trebao da se poveća za minimalno deset miliona KM, najavio je to gradonačelnik Draško Stanivuković.

Poboljšanje epidemiološke situacije nije vratilo putnike u autobuse, pa prevoznici poručuju da je neophodno da Grad Banjaluka nastavi subvencionisanje javnog prevoza, kako autobusi ne bi stali.

Ministar finansija Republike Srpske Zora Vidović istakla je da je republički budžet stabilan, da se redovno izmiruju sve obaveze, ali da će se u narednom periodu morati skrojiti nove mjere, kako bi se što spremnije dočekao talas inflacije, koji neće zaobići ni Srpsku.

Prijedlog rebalansa budžeta grada bi trebalo da se nađe pred odbornicima za najkasnije dva mjeseca.