
"Trenira se ples oko šipke" Prijedlog Topića u Skupštini Grada nasmijao odbornike
Odbornik SNSD u Skupšini grada Dragoslav Topić je u toku aktuelnog časa današnjeg zasjedanja predložio da Grad na neki način podrži rad "Kluba Sport studia".

Odbornik SNSD u Skupšini grada Dragoslav Topić je u toku aktuelnog časa današnjeg zasjedanja predložio da Grad na neki način podrži rad "Kluba Sport studia".

Ako u petak u Banjaluci autobusi na izađu na ulice, veliki broj radnika biće u ozbiljnom problemu. Oni kojima poslodavac nije obezbijedio prevoz, nemaju automobil niti nekoga da ih poveze, a ni novca da plaćaju taksi, biće primorani da pješače kilometrima po velikim vrućinama ili ostanu kod kuće, pa da im otkaz zakuca na vrata.

Građani Banjaluke se, po svemu sudeći, moraju pripremiti da od petka neće imati javni prevoz! Zadnji sastanak prevoznika, predstavnika Grada i Skupštine grada nije ponudio rješenje, zato što se nisu pojavili predstavnici većine (SNSD, Ujedinjena Srpska i SP), čiji su glasovi presudni.

Banjaluka već drugu godinu živi sa konstantnim trzavicama na relaciji gradonačelnik Draško Stanivuković i većina u Skupštini grada, koju predvodi SNSD s partijama u koaliciji. To dvovlašće je ubjedljivo najgora situacija za građane koji su „čisti kolateral“.

Svjesni smo da je apsolutno sve poskupilo i da su dodatna povećanja samo teret građanima, rekao je predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić.

Odbornici SNSD se ovih dana mogu vidjeti u drugačijoj ulozi; kose travu po naseljima, upiru prst u neobnovljene mostove, a na okupljanjima podržavaju nezadovoljne mještane, koji traže gradnju puteva.

Banjaluka bi po svemu sudeći od 1.jula mogla ostati bez autobuskog prevoza. Prevoznici su poručili da će tražiti raskid ugovor i tužiti Grad, jer nije usvojen novi cjenovnik.

Odbornici vladajuće koalicije u Skupštini grada Banjaluka neće podržati rebalans gradskog budžeta za ovu godinu ukoliko penzionerima hitno ne bude isplaćeno po 100 KM, rekao je predsjednik Gradskog odbora SNSD Banjaluka Vlado Đajić.

Sa dnevnog reda idućeg zasjedanja Skupštine grada Banjaluka je skinuta odluka o subvencijama za preduzeće “Eko toplane”. Iako se ta tema, bar za sada neće naći pred gradskim parlamentom, ona je izazvala polemiku na relaciji gradska administracija – odbornici, koji su se zapitali da li će Grad morati svim gradskim preduzećima davati pomoć zbog rasta cijena goriva, repromaterijala i drugih troškova.

Grad Banjaluka planira da ukine naplatu pojedinih naknada, koje su neophodne za dobijanje građevinske dozvole za kuće do 400 kvadrata. Ovo bi trebalo da važi za objekte koji treba da se grade, ali i za one koji su u postupku legalizacije.

Pripremljena je odluka o neradnoj nedjelji, upućena je u skupštinsku proceduru i sada sve na gradskom parlamentu, poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Gradska administracija je pripremila rebalans ovogodišnjeg budžeta grada, kojim bi iznos u gradskoj kasi trebao biti za 30 miliona KM veći u odnosu na trenutno važeći.

Predsjednik Skupštine grada Banjaluka Mladen Ilić rekao je kako je današnja sjednica išla mirnijim tokom te da su usvojene skoro sve tačke dnevnog reda osim Izvještaja o uređenju gradskog zemljišta, što je i očekivano s obzirom da je gradska uprava prikazala nešto se ne poklapa sa stvarnim stanjem.

Odluka o neradnoj nedjelji je upućena u Skupštinsku proceduru i ona će se najvjerovatnije naći pred odbornicima na zasjedanju u junu, poručio je to gradonačelnik Draško Stanivuković.

Izgradnja mosta u Česmi i Docu je tokom današnje sjednice Skupštine grada Banjaluka, posvađala gradonačelnika Draška Stanivukovića i odbornika Ujedinjene Srpske Nevena Stanića.

U toku je četrnaesta Skupština grada Banjaluka, gdje se između ostalog raspravljalo o uređenju gradskog zemljišta gdje je odbornik SNSD Dragoslav Topić rekao kako gradska uprava pred odbornike stavlja neke izvještaje o realizaciji nekih projekata, a neki od njih nisu ni započeti a kamoli urađeni.

Odluka o neradnoj nedjelji je spremna i sutra će biti upućena u skupštinsku proceduru, rekao je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković.

Banjaluka se nije izborila sa jednim poskupljenjem karata u javnom prevozu, a preduzeća koja su zadužena za ovaj posao u gradu najavljuju da će početkom idućeg mjeseca najvjerovatnije tražiti novo povećanje cijene karata.

Prodaja mjesečnih karata u javnom gradskom prevozu je počela jutros koje će građani plaćati kao i do sada, a Grad je pristao da za jun mjesec preuzme na sebe troškove poskupljenje karata, potvrdili su banjalučki prevoznici.

Prevoznici su naručili karte sa novim cijenama i ukoliko se administracija gradonačelnika Draška Stanivukovića ne obaveže da će pokriti njihovo poskupljenje, to će na sebe morati preuzeti Banjalučani.