
Smeće prijeti radu HE na Drini: Uvedena "odbrambena strategija" protiv otpada
Kako bi spriječili katastrofu većih razmjera zbog otpada koji dolazi u rijeku Drinu, u Hidroelektrani na Drini primijenili su odbrambenu strategiju.

Kako bi spriječili katastrofu većih razmjera zbog otpada koji dolazi u rijeku Drinu, u Hidroelektrani na Drini primijenili su odbrambenu strategiju.

Žive u centru grada, a pod prozorima im stoje razvaljeni kontejneri i gomila se smeće. Ovo je stanje u Ulici Ive Andrića kod broja 47. I nije da nadležne o ove već nisu upozoravali.

Vijest da će u Banjaluci uskoro početi radovi na izgradnji prve pamptrek staze, mnogi građani su dočekali sa velikim neodobravanjem.

Kutije i kese oko kontejnera, te kontejneri iz kojih smeće bukvalno ispada, slike su koje, svako malo, dolaze iz gradskih naselja.

Video nadzor plus drakonske kazne - jednostavan je recept, kojim opština Lopare nastoji da očisti ovaj gradić i okolinu.

Nedjelja jutro. Centar grada. Gomila kartonskih kutija pored glavne ulice. Na trotoaru, uz biciklističku stazu.

Banjalučani, koji koji koriste usluge gradske toplane, već danima cvokoću od zime. Radijatori su hladi i u naselju Obilićevo, koje je minulog vikenda ostalo i bez vode. Novi hladan tuš je najava da od sutra staje odvoz smeća.

Njegoševa ulica u banjalučkom naselju Petrićevac. Na uskom trotoaru hrpa smeća i to već 2 dana.

Ko god prolazi ulicom Knjaza Miloša kroz Lazarevo, ne može da ne primijeti gomile smeća pored puta. I to na mjestima gdje su nekada bili kontejneri.

Kao da ova planeta nije naša, kao da smo ovdje samo u prolazu. Tako bi se u najkraćem moglo opisati ponašanje mnogobrojnih građana, koji bez imalo ustručavanja, čak i ono najljepše što nam je priroda podarila zagađuju i uništavaju.