
Nakon sastanka sa Dodikom PREKINUT ŠTRAJK: Radnici Nove Ljubije dobijaju 6 plata
Radnici Nove Ljubije će dobiti šest plata, rekao je lider SNSD Milorad Dodik na sastanku s njima u Omarskoj.

Radnici Nove Ljubije će dobiti šest plata, rekao je lider SNSD Milorad Dodik na sastanku s njima u Omarskoj.

Zahtijevamo povećanje plata za 40% za sve zaposlene u zdravstvu Republike Srpske, poručili su predstavnici četiri reprezentativna sindikata zdravstvenih radnika.

Ukoliko do utorka do 15 časova radnicima Željeznica Republike Srpsake ne bude uplaćena januarska bruto plata i, istog dana u 19 časova biće slijedi totalna obustava željezničkog saobraćaja.

Ako radnici Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka ne dobiju uvećanu platu, 23. februara kreće štrajk u vrtićima.

U javnim vrtićima u ponedjeljak će biti neradni dan.

Radnici Šumskog gazdinstva „Čemernica“ Kneževo jutros su stupili u štrajk upozorenja zbog neisplaćenih plata.

Generalni štrajk u Italiji danas će zahvatiti gotovo sve ključne sektore - od željeznica, autobusa i metroa, do avio-saobraćaja, škola, zdravstva i medija, objavili su mediji.

Svi javni vrtići u gradu jutros su krenuli sa radom.

Dogovora nema, štrajk u banjalučkim javnim vrtićima se nastavlja, a i sindikalne orgnaizacije Centra za predškolsko obrzovanje i vaspitanje poručuju: roditelji, molimo vas, dođite sutra u podne po svoju djecu.

Pauza u radu vanredne sjednice Skupštine grada Banjaluka, na kojoj se raspravlja o štrajku u javnim vrtićima, traje već više od 2 sata, jer odbornici čekaju da se pojavi gradonačelnik Draško Stanivuković.

Cijenimo vaspitače i ono što možemo u ovom trenutku jeste da njima i svim radnicima Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje pružimo podršku u iznosu od 450 KM do kraja godine.

Za 3 mjeseca smo već drugi put u štrajkačkoj proceduri. Ove se zove štrajk upozorenja, nadamo se da ćemo postići dogovor.

Sigurno ste čuli za klin - čorbu, ali šumari iz Drinića su danas zakuvali dosad nepoznato jelo: štrajk - čorbu.

Čak 95 radnika Javnog preduzeća "Šume RS" radi za minimalac, a i tako mizerne plate kasne. Povremeno kasne i uplate doprinosa, zbog čega šumari moraju plaćati lijekove i preglede. Ipak, sindikalcima sve ovo nije najpreča muka.

Nakon dva dana generalnog štrajka u 32 javna vrtića u Banjaluci, Sindikat je odlučio da privremeno prekine štrajk, ali da će, čim se vrate sa kolektivnog godišnejg odmora, nastaviti borbu za povećanje plata za 20 odsto.

Odlučili smo da prekinemo štrajk a 28. jula, ali nastavljamo sindikalnu borbu za povećanje plate od 20 odsto za sve zaposlene u Centru za predškolsko obrazovanje i vaspitanje Banjaluka.

Danas u 12 sati počinje generalni štrajk u 32 javna vrtića u Banjaluci. Ovaj potez sindikata posljednjih dana je izazvao pravu buru, a koplja su ukrstili i gradonačelnik Draško Stanivuković i lider banjalučkog SNSD Vlado Đajić.

Danas, u vrijeme kada se svaka porodica bori za bolji standard, razumljivo je da svako želi veća primanja. I ja to podržavam. Ali isto tako, moramo imati osjećaj za realnost i odgovornost prema gradu i građanima.

U četvrtak radnici Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u Banjaluci stupaju u generalni štrajk, rekao je direktor Centra Petar Jokanović.

Jednočasovni štrajk upozorenja održan je jutros u Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka.