
NOVA ODLUKA ŠTABA Kafićima u Srpskoj produženo radno vrijeme DO PONOĆI
Republički štab za vanredne situacije danas je dozvolio produženje radnog vremena u ugostiteljskim objektima do 24 časa.

Republički štab za vanredne situacije danas je dozvolio produženje radnog vremena u ugostiteljskim objektima do 24 časa.

Apel premijera Radovana Viškovića, poslije sastanka sa predstavnicima ključnih udruženja ugostitelja i prevoznika, koji su u poslovnom kolapsu zbog pandemije virusa korona, da konkurišu za tromjesečnu podršku Vlade, nije bitno promijenio stavove pregovarača.

Poslovanje preduzeća iz oblasti ugostiteljstva i turizma tokom avgusta postalo je nepodnošljivo, a gubici zbog mjera uzrokovanih epidemijom drastično su povećani.

Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković rekao je večeras da će na planu novih mjera za pomoć privredi Srpske svadbeni saloni, diskoteke, noćni klubovi za jun i juli imati pravo na minimalac i poreze i doprinose za radnike.

Inspektori na području Kantona Sarajevo proteklog mjeseca izvršili su stotine inspekcijskih nadzora u ugostiteljskim objektima, te su ovom prilikom izrekli 19 prekršajnih naloga u iznosu od 35.500 KM.

Načelnik opštine Drvar Dušica Runić apelovala je na lokalne ugostitelje, koji izražavaju nezadovoljstvo novim preventivnim mjerama, uvedenim zbog pogoršane epidemiološke situacije u vezi sa virusom korona, da imaju razumijevanja jer je zdravlje stanovnika na prvom mjestu.

Ispred Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine u Sarajevu danas se okupilo blizu 50 ugostitelja i muzičkih radnika iz Federacije BiH kako bi izrazili nezadovoljstvo zbog toga što im je ograničeno radno vrijeme tokom epidemije koronavirusa.

Privrednici, ugostitelji i muzičari najavili su za sutra u Sarajevu protest zbog novih mjera Kriznog štaba povodom epidemije virusa korona, javljaju federalni mediji.

Republički inspektori su, u saradnji sa inspektorima jedinica lokalne samouprave, u večernjim satima tokom prošlog vikenda obavili 447 inspekcijskih kontrola širom Republike Srpske, od čega je 13 bilo sa utvrđenim nepravilnostima.

– Opštinski štab za vanredne situacije Foča upozorio je ugostitelje da će izdavati privremene zabrane rada lokala u kojima se ne budu primjenjivale mjere zaštite od virusa korona i poštovalo radno vrijeme do 23.00 časa.

Eskalacija virusa korona unijela je veliku strepnju među ugostitelje i poslodavce u oblasti turizma, naročito u lijevčanskim sredinama, gdje je ovog mjeseca održano nekoliko sastanaka.

Tokom proteklog vikenda u Srpskoj je obavljeno ukupno 514 inspekcijskih kontrola poštovanja mjera zaštite od epidemije u zajednici i radnim sredinama, od čega je 13 bilo sa utvrđenim nepravilnostima.

U Republici Srpskoj će ovog vikenda, posebno u poslijepodnevnim časovima, biti pojačane inspekcijske kontrole ugostiteljskih objekata zbog pogoršane epidemiološke situacije.

S obzirom na to da smo označeni kao najrizičnija mjesta za širenje zaraze, želimo da pokažemo maksimalnu ozbiljnost, odgovornost i predostrožnost u rješavanju ovog problema, koji se tiče cijelog društva.

Svi ugostitelji u Banjaluci, do kraja godine, plaćaće simboličnu naknadu za zauzimanje otvorenih i zatvorenih bašta, kako bi im se pomoglo da lakše prebrode posljedice epidemije korona virusa. U prosijeku, ugostitelji će plaćati po simboličnu jednu marku za zauzimanje javnih površina na kojim drže ljetnje terase.

U noćnom životu u ovom trenutku radi preko 20 hiljada vaših sugrađana, a od njihovih primanja živi isto toliko porodica – navodi se u saopštenju Udruženja ugostitelja grada Beograd.

Ministarstvo trgovine i turizma objavilo je danas javni poziv ugostiteljima i turističkim agencijama za dostavu prijave radi učešća u realizaciji šeme dodjele turističkih vaučera u ugostiteljskim objektima na teritoriji Srpske.

Epidemiološka situacija u Srpskoj polako se stabilizuje, ali do izražaja sve više dolaze problemi koje za sobom ostavlja opaka zaraza korona virusa, a koji nisu samo zdravstvene prirode.

Ugostitelji u Republici Srpskoj, koji su prije desetak dana krenuli da rade nakon dvomjesečne pauze, poručuju da ne pamte da su bili u goroj poziciji, te da se suočavaju s drastičnim padom prometa.

Poslije desetak dana, od ukidanja zabrane rada ugostiteljima, svi restorani, kafići i drugi ugostiteljski objekti u Gradiški od danas rade.