
“Nije se utopio” Otkriven uzrok smrti mladića koji je preminuo prilikom ulaska u vodu
Mladić koji je poginuo u selu Roge kod Požege doživio je srčani udar prilikom ulaska u vodu, navode mještani za RINU.

Mladić koji je poginuo u selu Roge kod Požege doživio je srčani udar prilikom ulaska u vodu, navode mještani za RINU.

U Bosni i Hercegovini hrana iz uvoza ubjedljivo dominira nad domaćom, a u agroindustrijskom sektoru su, po uvoznoj vrijednosti, na prvom mjestu meso i drugi klaonički proizvodi.

Velika suša pogodila je prijepoljski kraj, a na velikim mukama su mještani udaljenih planinskih sela kojima je otežano svakodnevno funkcionisanje i nemaju čime da napoje stoku.

Iz "Vodovoda" najavljuju da će u subotu doći do redukcije na lokalnom vodovodu Gašića vrelo u mjesnim zajednicama Krmine, Agino selo i Rekavice 2 od 21 čas uveče do 13 časova narodnog dana.

Situacija sa vodosnabdijevanjem Donjih Kola jutros je zbog kiše malo pobošljana, ali i dalje ima dijelova gdje mještani nemaju vode jer je, i kada se dopremi cisteranama, ne bude dovoljno, rekao je predsjednik Savjeta te mjesne zajednice Srđan Ćutković.

Mještani Donjih Kola decenijama nemaju vodu, a protesti se organizuju sada, mjesec dana pred početak izgradnje vodovoda i pred konačno rješenje njihovog problema, rekao je šef Kluba odbornika PDP Dragan Milanović.

Oko 97 odsto teritorije grada ima uredno vodosnabdjevanje, dok se u ostalim mjesnim zajednicama, gdje to nije slučaj, poput Donjih Kola, voda redovno isporučuje u cisternama.

Britanija sprovodi rane faze planova za moguću sušu koji uključuju pažljivo racionalno korišćenje vode kako bi se zaštitile zalihe, saopštila je danas Vlada, nakon rekordnih temperatura.

Zbog ekstremne suše koja je pogodila priobalni dio Slovenije vojska i vatrogasci od danas dostavljaju pijaću vodu u ugrožene opštine.

Mještanima Donjih Kola od početka godine do današnjeg dana isporučeno je 1.730 kubika vode, što je 3,5 puta više nego što je isporučeno 2020. godine.

Na Fejsbuk stranici MZ Dragočaj objavili su poziv za građane ovog naselja koje pozivaju da u srijedu od 17 časova dođu pred Gradsku upravu kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog problema sa vodosnabdijevanjem.

Gradski štab za vanredne situacije održao je danas sjednicu na kojoj je razmatrao pitanje vodosnabdijevanja na području grada Banjaluke.

Usljed povećane potrošnje vode, predstavnici Grada i preduzeća „Vodovod“ obišli su Fabriku vode „Crno vrelo“.

Pojedina banjalučka naselja od jutros nemaju vode, a kako je građanima rečeno u banjalučkom „Vodovodu“, tako će, najvjerovatnije, biti sve do ponedjeljka?!

Iz Doma zdravlja Banjaluka savjetuju građanima da visoke temperature vazduha i uticaja direktnog izlaganja sunčevim zracima svi, a posebno hronični bolesnici piju dovoljno tečnosti, vodu i niskokalorične napitke bez kofeina, alkohola i šećera.

Nijemci se sve rjeđe i sve manje kupaju, navodi Bild, pozivajući se na rezultate istraživanja agencije INSA.

Direktor Uprave za dijasporu i saradnju sa Srbima u regionu pri Ministarstvu spoljnih poslova Srbije Arno Gujon rekao je da je upoznat o otimanju imovine Srba u Federaciji BiH /FBiH/, Hrvatskoj i na Kosovu i Metohiji, te naveo da je nezamislivo i neprihvatljivo da u nekim srpskim mjestima u FBiH nema vode.

Američka svemirska agencija NASA odgodila je lansiranje rovera VIPER specijaliziranog za traženje vode na površini Mjeseca.

U Srebrenici je počela redukcija vode zbog nedovoljnog dotoka u vodozahvat u Zelenom Jadru usljed suše prethodnih dana.

Preduzeće "Vodovod i kanalizacija" sa Pala apeluje da, zbog visoke temperature vazduha, potrošači vodu koriste racionalno.