Ova pomoć obradovala je Mitra Lazarevića.
– Teško se živi. Posla nema, pa je svaka pomoć dragocjena. Hvala svima koji nas ne zaboravljaju i koji nam uljepšavaju ove vaskršnje praznike – kaže ovaj demobilisani borac.
Predsjednik Boračke organizacije Jovan Marinković podseća da je ovo jedna u nizu akcija kojima lokalna zajednica io Boračka organizacija pokušava poboljšati položaj ove kategorije.

– Distribucija paketa vrši se u skladu sa epidemiološkim mjerama. Predsjednici mjesnih boračkih odbora dostavljaju ovu pomoć na kućne adrese. Oni su i pravili spiskove najugroženijih, a nastojali smo da obuhvatimo sve one kojima je pomoć zaista potrebna – kaže Marinković.
U Ugljeviku živi 301 porodica poginulih i 648 RVI.
Osim stambenog zbrinjavanja ovoj populaciji obezbeđuju se i jednokratne novčane pomoći za liječenje, nabavku ogreva, stipendije za decu i pomaže na druge načine.
Za ove namjene iz lokalnog budžeta izdvaja se blizu pola miliona maraka.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu