Biznis

"U narednih mjesec dana ćemo ponuditi plan" Zatraženo JOŠ JEDNO PROLONGIRANJE sankcija NIS

Direktor "Srbijagasa" Dušan Bajatović izjavio je da je od američke strane zatraženo prolongiranje sankcija Naftnoj industriji Srbije (NIS) i nakon 28. marta, kada ističe jednomjesečni odloženi rok za njihovu primjenu.

naftna industrija srbije
FOTO: RINGIER

Mislim da će do dodatnog odlaganja sankcija doći, uz obećanje da ćemo mi u narednih mjesec dana ponuditi određeni akcioni plan – rekao je Bajatović.

On je naveo da su povodom američkih zahtjeva u vezi sa sankcijama urađene dvije stvari, s obzirom na to da je izmijenjena vlasnička struktura NIS, jer je “Gasprom”, koji nije pod sankcijama, dokupio još šest odsto akcija.

Pročitajte još

– Trenutno “Gaspromnjeft” ima 45 odsto, “Gasprom” 11, Srbija 30 odsto, dok su ostalo mali akcionari. Ako čitate dokument OFAK o sankcijama, tada bi trebalo da su ispunjeni svi uslovi da NIS više nije pod sankcijama – rekao je Bajatović za RTS.

On je dodao da je juče formalno poslat zahtjev za prolongiranje sankcija, odnosno za dodatno vrijeme.

Jednomjesečni odloženi rok za primjenu američkih sankcija NIS ističe 28. marta u ponoć, odnosno 29. marta u 6.00 časova po našem vremenu.

Prema nezvaničnim saznanjima, ukoliko Vlada Srbije do tog roka ne predloži rješenje za izlazak ruskog vlasništva iz NIS-a, nema izgleda da američka administracija ponovo popusti.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu