Hronika

UŽASNO Djevojčicu (12) mamio slatkišima, kupovao joj poklone, pa je SILOVAO

J. D. (59), iz Sremske Mitrovice, kojeg je supruga prijavila da je seksualno zlostavljao dvanaestogodišnju J. T. koja je bila kod njih u privremenoj hraniteljskoj porodici, saslušan je u tužilaštvu i njemu je određen pritvor do 30 dana. Kako se nezvanično saznaje, on se branio ćutanjem. Njemu se na teret stavlja krivično djelo obljuba zloupotrebom položaja i on je odmah sproveden u pritvorsku jedinicu Kazneno-popravnog zavoda u Sremskoj Mitrovici.

UŽASNO Djevojčicu (12) mamio slatkišima, kupovao joj poklone, pa je SILOVAO
FOTO: A. DIMITRIJEVIĆ/RINGIER

Početkom godine dvanaestogodišnja djevojčica došla je da živi u ovu porodicu, zajedno sa J. D., njegovom nevjenčanom suprugom i njenim ocem.

Poslije izvjesnog vremena, stariji muškarac je primjetio da se djevojčica čudno ponaša, a kasnije i njegov zet. Shvatio je da nešto nije u redu, pa je počeo svakodnevno da razgovara sa djevojčicom, koja mu je u jednom trenutku otkrila da joj osumnjičeni hranitelj kupuje razne poklone i da sa njim ima seksualne odnose – kaže izvor Novosti iz istrage, dodajući da je muškarac odmah sve ispričao svojoj kćerki, a ona obavijestila policiju.

Sa djevojčicom je obavljen razgovor u prisustvu radnika Centra za socijalni rad i tom prilikom je ona opet potvrdila ove navode i izjavila da je desetak puta imala seksualni odnos sa osumnjičenim J. D. Nakon ginekološkog pregleda utvrđeno je da dvanaestogodišnjakinja nije nevina.

Pročitajte još

– J. D je prvo zaveo dijete, kupovinom raznih slatkiša i nekih sitnica, a onda kada je vidio da je to čini srećnom, otišao je korak dalje, tražeći od nje seksualne usluge – navodi izvor iz policije.

RANIJE NIJE KAŽNjAVAN

Prema nezvaničnim informacijama, dvanaestogodišnjakinja je izmještena je u drugu hraniteljsku porodicu, a sa njom će radnici Centra za socijalni rad u ponedjeljak obaviti razgovor. Protiv osumnjičenog J. D. ranije nije bilo krivičnih ni prekršajnih prijava.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu