Zabava

(FOTO) "ŠTA SI OČEKIVAO?!" Kristijan Ilinčić sjeo da popije kafu i vodu u centru Splita, objavio račun na društvenim mrežama, pljušte komentari

Nakon što je podijelio račun iz centra Brisela i pokazao koliko je platio dva smutija i pivo, hrvatski travel bloger Kristijan Iličić objavio je račun iz kafića u centru Splita.

Kristijan Ilinčić
FOTO: KIRSTIJAN ILINČIĆ/INSTAGRAM

Kafa s mlijekom koštala je 2.40 evra, sok od narandže 5.30 evra, a voda od 0.33 litra 3.60 evra. Ukupan iznos bio je 23.80 evra za četiri kafe, dva soka i jednu vodu.

Račun iz Splita
FOTO: KRISTIJAN ILINČIĆ/FACEBOOK

– Račun iz kafića u samom centru Splita – i da napomenem samo da je ovo vrhunska lokacija, turistička zona, bukvalno najprometnija tačka u gradu, odmah uz Rivu. S moje strane bez komentara da li je skupo ili nije – ovo je čisto informativno da ljudi steknu utisak kakve su cijene u centru, van centra, na Rivi, van Rive i slično… P.S. sljedeći put moram da pojedem kuglu sladoleda – napisao je uz objavu koja je izazvala brojne komentare.

Voda skuplja od kafe

“Uz sve mi je razumljiva cena kafe 2.4 evra, ali voda 0.33 da je 3.5 evra – e to je besmisleno na kvadrat”, “Čuj, voda skuplja od kafe… Realno, 3.5 evra za vodu od 0.33 je previše”, “Voda je preskupa, ali nijedan Splićanin ne bi naručio vodu, uz kafu se dobije čaša vode besplatno i može se piti voda iz česme. Vodu naručuju turisti, tako da je cijena vjerovatno zato tako formirana”, pisali su pratioci ispod objave.

U čemu je problem? Dubrovnik, Split, Šibenik, Zadar i Pula mogu da postave cijene koje žele. To su istorijski spomenici, pogotovo sam centar Dioklecijanove palate… samo pogledajte cijene u Veneciji na trgu Sv. Marka ili blizu foruma u Rimu”, glasi jedan od komentara.

Inače, pokazao je i koliko je platio parking u Splitu, koji ga je koštao 1.5 evra po satu na parkingu koji se nalazi tri minuta hoda od Rive, prenosi Index.