Naglašavamo da se na predmetnoj parceli, čiji povrat u posjed traži preduzeće ‘Čistoća’, nalaze izgrađeni objekti i oprema u vrijednosti većoj od 50 miliona KM. Takođe, nije dokazano da su sve sporne parcele ranije pripadale preduzeću Čistoća, dok sud i vještaci nikada nisu izvršili procjenu vrijednosti otpada koji je godinama skladišten na ovom području poruka je Sindikalne organizacije “Dep-ota”.
U ime 49 zaposlenih radnika apeluju i na Vrhovni sud Republike Srpske da hitno uzme u razmatranje reviziju ranijih presuda, koju je podnijela uprava preduzeća. Poručuju da je “Dep-ot” jedino preduzeće u Banjaluci koje posluje pozitivno, te smatraju da bi svaka odluka koja ugrožava njegov rad imala ozbiljne posljedice po sistem upravljanja otpadom u cijelom regionu.
-Zabrinuti smo da je krajnji cilj ovog procesa dodjela djelatnosti privatnom kapitalu, što bi ugrozilo stabilnost preduzeća i radna mjesta zaposlenih. Podsjećamo da je gradonačelnik ranije na sličan način postupao u sporovima oko druge gradske imovine, zbog čega sumnjamo da je i ovaj slučaj dio šireg plana privatizacije komunalnih usluga – navodi Sindikalna organizacija i poručuju da će nastaviti da se bore za prava radnika i očuvanje ovog preduzeća kao ključnog faktora u sistemu upravljanja otpadom u Banjaluci i regionu.
-Napominjemo da već pet godina apelujemo na podršku aktuelnog gradonačelnika Banjaluke, Draška Stanivukovića, i Gradske uprave, ali su naši zahtjevi konstantno ignorisani, dok rješenje problema nikada nije ni pokušano pronaći – navodi se u saopštenju.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu