Prvi put nakon 1990. godine naša lokalna zajednica premašila je brojku od 11.000 zaposlenih. Precizni podaci ukazuju da imamo 11.400 radnika. Činjenica je takođe, što ne smijemo zanemariti, da smo u navedenom periodu imali i otpuštanja radnika u preduzećima koja su otežano poslovala ili bila prinuđena da obustave proizvodnju – kazao je Adžić.
Ohrabruje, kazao je on, da je broj otpuštenih znatno manji od broja radnika koji su u periodu epidemije zasnovali radni odnos.
– Imamo i primjere preduzeća i djelatnosti koja nisu pretrpila znatnije gubitke zbog epidemije korone. To su drvna industrija i proizvodnja tapaciranog namještaja. Riječ je o desetak kompanija sa oko 2.500 radnika – izjavio je gradonačelnik Adžić.

Napominje da su posljedice pandemije virusa korona najmanje izražene u djelatnostima izvoznog karaktera.
U preduzećima koja su imala najmanju štetu od korone u visokom procentu vlasničke strukture zastupljen je inostrani kapital. Zato u ovoj sredini nastoje stimulativnim mjerama i izgradnjom infrastrukture podstaći inostrane ulagače da u gradiškom kraju grade fabrike, organizuju proizvodnju, a proizvode plasiraju na inostrano tržište.
– Za uspješnije poslovanje i više radnih mjesta važna je kvalitetna infrastruktura. To su rekonstrukcija puteva Gradiška – Klašnice, Gradiška – Kozarska Dubica, izgradnja kružnih raskrsnica u blizini grada, mosta na Savi, dovršetak obilaznice, izgradnja ulica i pristupnih puteva u Agro-zoni Nova Topola, gdje imamo 12 inostranih kompanija sa 1.000 radnika – kaže Adžić.

On je najavio dolazak još četiri inostrane kompanije u Novu Topolu, među kojima jedna iz Njemačke. To će, smatra ovaj sagovornik Srpskainfo, još više poboljšati privrednu sliku Gradiške.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu