Društvo

ZAVRŠENA 146. OLIMPIJADA Glavne nagrade ostaju u Nevesinju

Tradicionalnim konjskim trkama na Bratačkom lugu kod Nevesinja danas je završena 146. Nevesinjska olimpijada.

Nakon 48 održanih disciplina i više priređenih kulturnih i turističkih sadržaja spuštena je olimpijska zastava na ovogodišnjem saboru tradicije i viteštva.

U tri galoperske trke koje su privukle najviše pažnje učestvovalo je 25 grla. Glavne nagrada ostaju u Nevesinju pošto su u trci punokrvnih konja najviše stepenice pobjedničkog postolja pripale domaćim odgajivačima.

Nagradu od 4.000 КM zaslužilo je grlo Atom Mirka Teletine iz Nevesinja, a nagradu od 2.500 КM osvojio je Duško Đurasović čije je grlo Fast Ender drugo prošlo kroz cilj. Na trećoj stepenici pobjedničkog postolja Nevesinjcima se pridružila porodica Okičić iz Sanskog Mosta, prenosi BN TV.

U trci arapskih konja najbrže je bilo grlo Numan Marka Ostojića sa Žabljaka, ispred Кadifa Mirka Teletine iz Nevesinja i Lenkorana Dražena Dunđera iz Bileće.

Mala trka bosansko-brdskih konja i mješanaca donijela je radost odgajivačima sa Žabljaka pošto su osvojili sve tri nagrade. Prvi je bio Bambi Žarka Ostojića, drugi Gazal Davida Jankovića, a treća kroz cilj je prošla Šajka Miloša Ostojića.

Atraktivna disciplina potezanje konopa donijela je radost Nevesinjcima. Odbranili su tron i u uzbudljivom finalu savladali komšije iz Gacka.