Potpredsjednik US Milan Petković rekao je da naziv NATO operacije “Namjerna sila” ukazuje na bahatost i želju za uništenjem Republike Srpske.
– To je samo jedan od razloga zbog kojeg Srpska ne može i ne smije zaboraviti žrtve u tom periodu. Isto tako, kada je riječ o članstvu u NATO savezu jasno je zašto je nama to problematično – rekao je Petković.




Predsjednik Gradskog odbora Siniša Vidović rekao je da nijedna žrtva ne smije biti zaboravljena, te da je prošlo vrijeme da se srpski narod stidi svojih žrtava. On je istakao značaj obilježavanja ovih datuma žrtve ne bi bile zaboravljene, ali i kako bi se istina prenijela budućim naraštajima.
U NATO bombardovanju od 30. avgusta do 14. septembra 1995. godine ubijeno je najmanje sedam civila, 46 boraca i pet ljudi na radnoj obavezi.
Prema podacima Republičkog centra za istraživanje rata, ratnih zločina i traženje nestalih lica, ranjen je najmanje 21 civil i 98 boraca Vojske Republike Srpske.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu