Politika

„Pavkovića i Tompsona proglasiti NEPOŽELJNIM“ Bodiroga traži posebnu sjednicu NS RS o osudi veličanja ustaške ideologije

Šef Kluba poslanika SDS u Narodnoj skupštini RS Ognjen Bodiroga rekao je da su prikupljeni potpisi za prijedlog rezolucije o zabrani ustaštva.

ognjen bodiroga
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Prema njegovim riječima, SDS je imao sastanke sa šefovima svih klubova i da su prihvatili i podržali ovaj prijedlog.

– Prikupili smo potpise do srijede, a vladajuće stranke su tada predlagale da se formira odbor, da se okupi i struka. Dao sam prijedlog da danas predam potpise za zakazivanje posebne sjednice, a da vladajuće stranke daju svoje amandmane – rekao je Bodiroga.

Istakao je da je predao 28 potpisa, tekst rezolucije i da je rok za zakazivanje sjednice sedam dana.

– U rezoluciji se navodi da se Ivo Pavković, načelnik Opštine Široki Brijeg i pjevač Marko Perković Tompson proglase nepoželjnim osobama u RS zbog veličanja ustaštva – naveo je Bodiroga.

Pročitajte još

Istakao je da do sada niko iz vladajućih stranaka nije stavio potpis na zahtjev da se održi sjednica.

– Rezolucija nije uperena protiv Hrvata, već prema onima koji vrše reviziju istorije. Želimo da ovu rezoluciju svi zajedno donesemo, vrijeme je da sačuvamo svoj ponos jer smo nacija koja nikad nije napadala već smo se uvijek branili. Želimo da ujedinimo srpski narod – rekao je Bodiroga, prenosi Klix.