Ona je bila dugogodišnja prijateljica glumice Tijane Čurović koja se na mrežama najemotivnijim riječima oprostila od nje.
Tijana Čurović je evocirala neke uspomene sa Tamarom Lazić, a na njene riječi bi i kamen zaplakao.
– Danas je otišlo pola moga srca i djetinjstva sa tobom. Napisala sam ti u dahu nešto i sigurno ima grešaka oprostite, ali to je sve malo….premalo….i nikada za meni više ništa neće biti isto bez tebe….ali sigurno znam da te Anđeli čuvaju. Sačuvaću za nas. Naše djetinjstvo obojeno smijehom, naše prve poljupce na Tašu, kada smo odlučile da je vrijeme pa se poljubile sa bilo kim, kada sam mislila da ce me ugušiti jer on nije umio da se ljubi (uzalud smo vježbale sa čašom i kokicom).
Sačuvaću za nas matursko veče, kada nam je Vesna rekla da ce lokne da nam stoje ako stavimo malo piva na kosu, pa smo čitavo veče išle i pitale “Jel smrdim na pivo”. Kada su Plavi Vlada i Zorić došli po nas limuzinama. Sačuvaću za nas tvoje krpice, kariranu suknju koja je kod mene i nosiću je samo u posebnim prilikama, tvoju bijelu košulju sa crtanim junacima i bijele farmerke i tvoj komplet sa perjem koji si mi dala za veliku maturu da budem najljepša.
Sačuvaću za nas sve naše izlaske i najljepše palačinke kod tvoje bake sa džemom od kajsije za doručak na Novom Beogradu. Naša zimovanja na Kopu kad vi svi skijate, a ja vas kao domaćica čekam sa večerom… Moju XIV i tvoju III gimnaziju i sastanke na pola puta. Sačuvaću za nas Tamaricu i Tijanicu kako su nas zvala dva druga kada smo odlučile da se zabavljamo zato sto su drugovi, da bi izlazile. Naše ekskurzije i rekreativne gdje smo prisluškivali i brojali na koga se više lože dječaci. Na tebe ili mene? (bilo je vise na tebe uvijek).
A mi pisale pisma našim simpatijama. Nećemo reći ko su bili. Ali sam ja vrištala na ulici kada sam vidjela ovog mog i normalno prvo tebe zvala da se pohvalim, a ti dobila poziv da dođeš kod njega na večeru, ali sa mamom jer si maloljetna.
Sačuvaću za nas tvoje odlaske za Ameriku ,u vrijeme kada se letjelo iz Budimpešte pa smo te pratili i plakali do kombija. Sačuvaću za nas onaj jedan put kada je Bilja otišla sa tobom za LA jer ja nisam mogla.
Sačuvaću za nas tvoje posjete Van Dama i svih koje je Jadran slikao, i koji su bili naši prozori u Svijet, tvoje odlaske na Havaje, u Pariz, sve tvoje razglednice odatle i i tvoja poznanstva i tvog G.V. – napisala je Tijana Čurović, prenosi Blic.
Ko je bila Tamara Lazić?
Ime i prezime Tamara Lazić Strugar izazivalo divljenje u ljudima. Prvo nas je opčinila ljepotom, porodičnom harmonijom i dostignućima u oblasti medicine, a onda smo zajedno sa njom, kao bezrezervna podrška, otpočeli neizvjesnu i iscrpljujuću borbu sa rakom debelog crijeva u četvrtom stadijumu. Ona je bila optimistična, imala je snažnu vjeru u izlječenje, a sin Luka, kćerka Mija i suprug Džon bili su njen su razlog i snaga da svakodnevno ustaje i živi uprkos svakoj dijagnozi.
Doktorka Tamara Lazić Strugar se kao tinejdžerka iz Beograda otisnula u Njujork, gdje je završila medicinu na prestižnom Univerzitetu Jejl kao najuspješniji student u generaciji. Usavršavala se u Španiji, Italiji, Čileu i Roud Ajlendu, postala jedan od najcjenjenijih doktora u svijetu, udala za ‘zabranjenu ljubav’ iz studentskih dana, rodila dvoje predivne djece i uspjela da ‘zasjeni’ vrlo uspješne roditelje – oca, čuvenog Jugoslovenskog fotografa Jadrana Lazića, i majku, pravnicu Vesnu Lazić. I kada se činilo da je zaslužena apsolutna sreća dostignuta, na redovnom pregledu sačekala ju je vijest koja joj je potpuno promijenila život.
– Godinu dana prije nego što sam primijetila krv u stolici imala sam uredan nalaz kolonoskopije koji nije pokazivao nikakve polipe. Moja jedina slabost bila je standardno osjetljiv stomak, kao i činjenica, koju sam tek kasnije razumjela na pravi način, da sam se u tom period osjećala izuzetno umorno. Sjećam se da je prvo što sam izgovorila doktorki, gastroenterologu kod koje sam otišla zbog krvarenja, bilo – molim vas, recite mi da ovo nije rak. Ona me je u čudu pogledala i smirivala me činjenicom da sam prije samo godinu dana imala uredan nalaz bez ikakvih vidljivih poremećaja i da je možda u pitanju neka druga, autoimuna bolest crijeva. Međutim, ja sam kao ljekar znala šta znači krv u stolici i zahtijevala sam novu kolonoskopiju na kojoj je pronađen tumor – pričala je doktorka Tamara.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.