Zbog incidenta je intervenisao i tužilac iz Pireja, koji je od policije zatražio materijal prikupljen tokom preliminarne istrage.
Prema dostupnim informacijama, tokom slijetanja helikoptera snažni udari vazduha koje su izazvale elise podigli su veliki oblak prašine i pijeska. Kupači su zbog toga počeli da se udaljavaju od mjesta na kojem je letjelica sletjela.
Na lice mjesta ubrzo su stigli pripadnici policije i Obalske straže, dok su nadležni organi pokrenuli istragu kako bi se utvrdile sve okolnosti događaja.
Istražitelji treba da utvrde pod kojim uslovima je došlo do slijetanja helikoptera na plažu, kao i da li su tom prilikom poštovane sve propisane bezbjednosne procedure.
Nakon što budu prikupljene sve relevantne informacije i materijal sa uviđaja, slučaj će preuzeti tužilac.
Incident je izazvao brojne reakcije upravo zbog činjenice da je helikopter sletio na mjestu na kojem su se u tom trenutku kupali građani. Slijetanje je predstavljalo potencijalni bezbjednosni problem za kupače, posebno zbog snažnog strujanja vazduha koje su proizvele elise i koje je podiglo pesak i prašinu oko letjelice.
Ovaj događaj podsetio je i na sličan incident koji se dogodio pre nekoliko nedelja na Milošu, kada je helikopter sletio u Sarakiniko.
Tada je pažnju javnosti privukao snimak helikoptera koji je sletio u blizini poznate plaže, dok su njegovi putnici navodno iskoristili priliku da se okupaju.
Najnoviji incident na Spetsesu ponovo je otvorio pitanje bezbjednosti i pravila koja važe za slijetanje helikoptera u blizini turističkih i kupališnih zona.
Nadležne službe sada treba da utvrde da li je slijetanje u Zogeriji bilo dozvoljeno, pod kojim okolnostima je izvedeno i da li je bilo ugrožavanja bezbednosti ljudi koji su se u tom trenutku nalazili na plaži.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.