
VOLE I SEPTEMBAR Šezdeset odsto parova u bračne vode uplovljava tokom ljeta
Uz nešto manji broj zvanica nego ranijih godina, tokom ljetnih mjeseci, povećan je broj vjenčanja u gradu na Vrbasu.

Uz nešto manji broj zvanica nego ranijih godina, tokom ljetnih mjeseci, povećan je broj vjenčanja u gradu na Vrbasu.

Otvaranje „Moto-festa Banjaluka 2021“ večeras na banjalučkoj tvrđavi Kastel će biti uvod u još jedan odličan vikend u gradu na Vrbasu.

Nakon završenih intervencija na otklanjanu posljedica olujnog nevremena, Odjeljenje za komunalne poslove započelo je aktivnosti na redovnom dnevnom i noćnom pranju ulica, koje će se odvijati u narednim danima, prema utrđenom planu i programu rada.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković i gradonačelnik Nižnjeg Novgoroda, Jurij Šalabajev, potpisali su danas Sporazum o saradnji, čime je ozvaničena saradnja ova dva grada.

"Moreuz" je noviji bend na muzičkoj sceni koji je ove festivalske sezone privukao puno pažnje u regionu dobrim pjesmama i energičnim nastupima.

Pokretne stepenice u kultnim tržnim centrima i robnim kućama u najvećem gradu Srpske vode u prazninu. Nema ni butika, ali ni ljudi. Vrata po vrata su se u posljednjih godinu dana zaključavala, a tek poneka ostala otvorena. Vlasnici i radnici skoro pa jednoglasno kažu: "kriva je korona".

Predsjednik Skupštine grada Banjaluke Mladen Ilić ugostio je igrača Invalidskog odbojkaškog kluba „Borac“ Stevana Crnobrnju, koji će igrati u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine na predstojećim Paraolimpijskim igrama u Tokiju u sjedećoj odbojci.

Zanimljive aktivnosti u pješačkoj zoni u centru grada očekuju Banjalučane i ovog vikenda.

Četvrti po redu "Moto-fest – Banjaluka 2021“ održaće se od 20. do 22. avgusta na banjalučkoj tvrđavi Kastel.

Počelo je redovno obilježavanje horizontalne saobraćajne signalizacije na području grada Banjaluka.

Iz Odjeljenja za saobraćaj i puteve su najavili da će zbog održavanja manifestacije „Moto-fest Banjaluka 2021“ biti obustavljen saobraćaj u pojedinim dijelovima grada.

Do sada smo na sve neprimjerene optužbe, laži i prijetnje Draška Stanivukovića odgovarali jezikom struke i argumentovano, a kada smo odgovorili u narativu koji on jedino razumije, Stanivuković je odjednom počeo da vodi računa o ugledu institucija.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, rekao je da je sramota što pojedini svakodnevo ruše ugled institucija Republike Srpske, stavljajući neprimjeren sadržaj na memorandum Vlade Republike Srpske.

Poznato je da mnogi Banjalučani uživaju u šopingu, a nerijetko u najveći grad Srpske stižu i krcati autobusi ljubitelja dobre kupovine. Međutim, pandemija korona virusa stavila je katanac na vrata mnogih kultnih butika, pa svjedočimo praznim hodnicima i lokalima u robnim kućama i tržnim centrima.

Kada na memorandumu Vlade Republike Srpske dobijete saopštenje u kome se spominje „Zadruga“, „morske igre“, „vožnja rijaliti zvijezda na skuteru“ znate da su naši nadležni ponovo dotakle dno i da je ulični rječnik postao prihvatljiv.

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković otputovao je sa delegacijom Novog Sada na čelu sa gradonačelnikom Milošem Vučevićem u Nižnji Novgorod, sa kojim Banjaluka već godinama gradi partnerske odnose.

Umjesto što kuka da mu je opet poništeno rješenje o rušenju „Kajaka“ i da prijeti krivičnim prijavama, Stanivuković bi trebalo da dobro prouči rješenja koja je donijelo Ministarstvo i da svojim saradnicma naloži da poštuju zakonom propisane procedure.

Zbog više intervencija na gašenju požara na širem području grada Banjaluka u posljednjih nekoliko dana, iz Odsjeka za poslove civilne zaštite i profesionalno teritorijalno vatrogasno-spasilačke jedinice apeluju na građane da se uzdrže od bilo kakvog oblika paljenja vatre na otvorenom prostoru.

Ponovo je došlo do požara u Mišinom Hanu, gdje su ekipe Vatrogasne brigade Banjaluka na terenu od jutros.

Srebrenka, koliko srebrenjaka koštaju Vaše usluge i odbrana Kajaka?