
Političari sve lijepo pokvariše
Uspjeli su političari i da lijepu tradiciju darivanja prve bebe rođene u novoj godini obesmisle i pokvare.

Uspjeli su političari i da lijepu tradiciju darivanja prve bebe rođene u novoj godini obesmisle i pokvare.

Tamo gdje su sinoć, na dočeku Nove godine u Banjaluci, stali Neda Ukraden i Petar Grašo, večeras je, na reprizi dočeka, nastavila Ana Bekuta.

Ovo je bio naposjećeniji doček Nove godine u istoriji Banjaluke uz više od 30.000 ljudi, napisao je gradnonačelnik Draško Stanivuković na Fejsbuk profilu.

Ne mislimo stati sa pozitivnim iznenađenjima, poručio je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i otkrio o čemu se radi.

Uz koncerte i vatromet na Trgu Krajine, Banjaluka je sinoć ušla u novu 2022. godinu, a dobra zabava nastavlja se i večeras uz koncert Ane Bekute.

Grad Banjaluka već tradicionalno daruje prvu rođenu bebu u gradu.

U Banjaluci sam imao prekrsan koncert na Kastelu prije dvije godine, imali smo divnu veče. Banjaluka je ja se vrlo volimo, poručio je sinoć Petar Grašo pred početak novogodišnjeg koncerta.

Novogodišnja noć u Službi hitne medicinske pomoći protekla je relativno mirno bez povreda pirotehničkim sredstvima. Tokom noći nije bilo većih incidenata.

Hiljade Banjalučana i gostiju ušlo je veselo u ovu godinu, zabavljajući se uz muziku Nede Ukraden i Petra Graše.

Povodom 100 godina od rođenja Dobrice Ćosića u Galeriji ANURS organizovana je književna tribina, na kojoj su u čast ovog velikog književnika govorili Ranko Popović, Željko Vujadinović i Duško Pevulja.

Zbog obilježavanja novogodišnjih i božićnih praznika, Gradska uprava neće raditi u ponedjeljak 3. januara, kao ni u četvrtak i petak – 6. i 7. januara 2022. godine.

U Novu 2022. godinu ulazimo bez snijega i uz toplo vrijeme. Prema najavama meteorologa, snijega će biti samo na planinama, ali zbog toplog vremena i jakog jugozapadnog strujanja došlo je do smanjenja snježnog pokrivača.

Beograd, Pančevo, Vukovar, Sisak, Ljubljana, Kopar, Cirih, Lucern, Grac, Beč... Automobile sa ovakvim tablicama ovih dana viđamo po ulicama Banjaluke.

Banjaluka je jutros osvanula pokrivena maglom.

U susret novogodišnjim praznicima, preko 2.400 mališana iz vrtića u okviru Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje dobilo je paketiće.

U glavnoj ulici u centru grada u toku je postavljanje bine za koncerte koji će biti održani 31. decembra i 1. januara.

Grad Banjaluka je i ove godine podržao humanitarnu akciju „S ljubavlju hrabrim srcima“, te je izdvojio 10.000 KM za nabavku prevoznih sredstava za djecu sa intelektualnim teškoćama.

Ukupno 121 pas iz nekadašnjeg azila u Ramićima preseljen je u azil na Manjaču.

Iz Doma zdravlja Banjaluka obavještavaju javnost da će brzo antigensko testiranje na kovid biti moguće i u dane praznika.

Grad osniva fondaciju “Zdrava Banjaluka” čiji će cilj biti rješavanje problema zagađenja vazduha i životne sredine. Ona će se dijelom finansirati iz budžeta Grada, a na Skupštini grada, koja je zakazana za 30. decembar naći će se prijedlog od 200.000 KM za finansiranje ove Fondacije.