Komadi odjeće, stare novine, ambalaže od soka, jogurta, plastične i staklene flaše, ljuske od jaja i ostaci skuvane hrane nalaze se i na balkonu i na trotoaru, tik ispred ulaza u pekaru.
Međutim, stanari ove zgrade kažu da ne znaju da li im je veći problem prodavnica peciva koja radi 24 sata ili bračni par koji sakuplja đubre na terasi.
Đubretom na terasi bi da otjeraju pekaru
Navodno, oni talože smeće u stanu iz bunta prema pekari, jer im smetaju miris, dim i buka mušterija, klime, zaposleni i dostavljači.
Očajne komšije pričaju da muškarac i žena tu dođu samo da prespavaju, izbace novu količinu otpada na terasu ili ulicu. Navodno, kako bi natjerali pekaru da promijeni lokaciju.
– Nekoliko puta smo ih zamolili da očiste terasu od tog đubreta. Obećali su da će to uraditi, ali još ništa – kažu stanari zgrade na uglu Bulevara i Mlatišumine.
– Smrad se osjeća i u hodniku, i kad izađemo na terase. Plašimo se zaraze, te miševa i insekata koji mogu da se izlegu u tolikom đubretu. Oni kažu da je to vid njihovog revolta prema radnji u prizemlju, a istina je da ni ostali stanari nemaju mira. Kako pekara radi non-stop, uvijek se peče tijesto, stalno ima mušterija, a roba im stiže i rano ujutro, kad lupaju i galame.
U ovakvim situacijama, kada neko u zgradi ima komšiju čiji je stan zatrpan đubretom, rješenja nema.
Bez obzira na vapaje iz ostatka zgrade, žalbi svim gradskim službama, reakcija nadležnih svodi se na to da, obavezno po prijavi, na teren pošalju opštinsku komunalnu inspekciju.
Inspekcija nema ovlašćenja
Ako prijavljeni ne prlja zajedničke prostorije, odnosno lift, hodnik, stepenište, i ako je neuredan u svom prostoru, nadležnost komunalaca se tu zaustavlja.
A teror “privatnosti pojedinca i nepovredivosti imovine” stupa na scenu i zagađuje stambenu zajednicu.
Inspekcije kažu da u nečiji stan mogu ući samo s dozvolom suda, ali taj proces niko i ne pokreće.
Ovakvih skupljača smeća sve je više u Beogradu čiji se “hobi”, najbolje “osjeća” tokom ljetnjih mjeseci, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu