Banjaluka

"Dezinfikovano, očišćeno i SPREMNO ZA PRIJEM DJECE" Poznato kada vrtić "Neven" POČINJE SA RADOM, salmonelom zaraženo 16 djece i vaspitačica

Vrtić "Neven" u Banjaluci privremeno je zatvoren nakon što je 16 djece i vaspitačica zaraženo salmonelom. Banjalučka Gradska zdravstvena inspekcija izvršila je inspekcijski nadzor u vrtiću, a Centru je naloženo preduzimanje svih mjera s ciljem zaštite zdravlja djece i zaposlenih.

djeca u vrtiću
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Uprkos najavama, vrtić i danas nije otvoren za prijem mališana.

Direktor Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Banjaluka, Petar Jokanović, kaže da su tek juče dobili rezultate uzoraka za radnike i da će u ponedjeljak biti spremni za prijem djece.

– Nije bilo prijava da je bilo novih slučajeva salmonele kod djece niti kod zaposlenih. Ukupno 15 djece i jedan vaspitač su zaraženi i oni se oporavljaju – rekao je Jokanović.

Pročitajte još

Danas se očekuju rezultati i vrtić bi trebao da počne da radi u ponedjeljak, prenosi Glas Srpske.

– Ne vjerujem da će biti ponovo nekog pomjeranja. Vrtić je kompletno dezinfikovan i mašinski očišćen i spreman za prijem djece – istakao je Jokanović.

Kako je rekao, oni su preduzeli sve potrebne mjere, čak je izmjenjen i jelovnik.

– Sredstva za dezinfekciju će biti i ispred objekta kao i unutra. Pranje ruku, oprez i obuka djece su nam u fokusu – naveo je Jokanović.