Banjaluka

Katastrofa izbjegnuta u posljednji čas: SMEĆE se ipak odvozi iz Banjaluke, evo kakva se drama dešavala sinoć u GLUVO DOBA

Sinoć, u gluvo doba, dok pošten svijet spava, pao je dogovor koji je Banjaluku i 7 okolnih opština i gradova, u posljednjem trenutku, spasio od katastrofe. Rezultat: smeće se ipak odvozi na deponiju u Ramićima.

Katastrofa izbjegnuta u posljednji čas: SMEĆE se ipak odvozi iz Banjaluke, evo kakva se drama dešavala sinoć u GLUVO DOBA
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Radnici “Čistoće” Banjaluka, koji su angažovani na odvozu otpada iz grada, sinoć oko 22 sata dobili su poruke, da danas ipak neće odmarati.

Poručeno nam je samo: radimo kao i obično, dođite na posao – kaže jedan radnik “Čistoće” za Srpskainfo.

Zvanično, ovu informaciju je za Srpskainfo potvrdio i Ratko Jokić, direktor Javnog preduzeća “Depot”, koje gazduje deponijom u Ramićima.

Odvoz otpada nije ni prekidan. Odlučili smo da do 14. oktobra, kada po sudskoj izvršnoj odluci “Čistoća” preuzima zemljište deponije, nastavimo primati otpad. Na to nas, uostalom, obavezuje i ekološka dozvola. Ne smijemo dozvoliti da se zbog nedeponovanja otpada ili demontaže postrojenja dogodi ekološka katastrofa – rekao je Jokić.

Podsjećamo, juče je pričao drugu priču, rekavši da će zaustaviti prijem otpada, zbog demontaže postrojenja.

-To će izazvati ekološku katastrofu, ali šta da radimo, nemamo izbora – govorio je juče Jokić.

Srećom, predomislio se, ili su ga ubijedili da se predomisli, i tako je izbjegnut najgori scenario, ali samo na kratko. Šta će dalje biti, niko ne zna.

Pročitajte još

Podsjećamo, kriza sa odvozom i deponovanjem otapada traje već mjesecima, a izazvana je zbog izvršne sudske presude, po kojoj će zemljište na kojem se nalazi deponija u Ramićima, umjesto “Depota” preuzeti “Čistoća”.

“Čistoća” nema ekološke dozvole, a vjerovatno ni postrojenja, neophodna da nakon ulaska u posjed zemljišta nastavi sa preuzimanjem otpada. “Depot” ima postrojenja i dozvole, ali za 7 dana više neće imati zemlju na kojoj se nalazi deponija.