Banjaluka

(FOTO) "Ko je ovo odlučio" Do juče kontejner, a jutros već DEPONIJA u ovom banjalučkom naselju

U ovom dijelu Nove varoš dugo je stajao jedan kontejner. Nedovoljan, na broj kuća i izgrađenih objekata. Ali, sad ni njega nema.

Smeće, Njegoševa ulica, Nova Varoš
FOTO: ŽELJKA KNEŽEVIĆ/RINGIER

U Njegoševoj ulici kontejnera više nema. Taj jedan, koji je uvijek bio pun.

Smeće, Njegoševa ulica, Nova Varoš
FOTO: ŽELJKA KNEŽEVIĆ/RINGIER
Smeće, Njegoševa ulica, Nova Varoš
FOTO: ŽELJKA KNEŽEVIĆ/RINGIER
Smeće, Njegoševa ulica, Nova Varoš
FOTO: ŽELJKA KNEŽEVIĆ/RINGIER
Smeće, Njegoševa ulica, Nova Varoš
FOTO: ŽELJKA KNEŽEVIĆ/RINGIER

Ko je odlučio da skloni kontejner? Zašto?

-Logike nema. Umjesto kontejnera, sad već imamo mini deponiju – kaže mještanka ove ulice.

Priča kako je, dok su imali taj jedan kontejner, uvijek bilo smeća i oko njega, jer nije moglo sve da stane. Sada se plaše da će imati deponiju u sred naselja.

-Za dan, kada je kontejner uklonjen, ovdje je već gomila smeća. Ljudi nemaju gdje da ostavljaju otpad. Jesu li oni normalni? Da pravimo sebi zarazu pred nosom? – ljutito kaže ona.