Kilogram ovih bobica višestruko je skuplji od domaćih jagoda! Na lozničkoj pijaci ovog nedjeljnog jutra prodaju se po cijeni od 3.000 dinara! Kupci negoduju i dobacuju da za te pare mogu da kupe i junetinu i svinjetinu za više obroka!
– E, gdje sam ja to brala, da znaš! I to cijeli dan! Nije lako doći do njih, a i nema mnogo zrelih – pravda cijenu starija žena.
Ispred nje, u plastičnim kutijicama po 200 grama ovog voća. Kaže da je prodala nekoliko. Niko nije pazario cijeli kilogram.
Šumske jagode su samonikle biljke a uspijevaju u brdskim predijelima. Berači kažu da posao nije lak, a uvijek su, dodaju, izloženi opasnosti od povreda “jer su jagode sitne, rastu među šibljem i granjem, a tu ima i zmija”.
“Slatko od šumskih jagoda je najljepše. To će ti svi reći”, ističe prodavačica.
Na tezgama sa voćem, mnogo su prihvatljivije domaće jagode. Cijena im je pala na 350 dinara, prenosi Informer.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.