Direktor KC Kragujevac Predrag Sazdanović rekao je novinarima da je ta ustanova organizovala pored svojih i specijaliste iz drugih opštih bolnica, iz Jagodine, Ćuprije, Paraćina, Kruševca, Kraljeva, Gornjeg Milanovca.
Prema njegovim riječima radi se o specijalistima infektivnih bolesti, pulmolozima i anestezilozima, sa njihovim tehničarima.
Sazadnović je rekao da će oni uz pomoć osoblja kovid bolnice u Novom Pazaru preuzeti potpunu brigu o pacijentima.
Primjeniće u Novom Pazaru sve sisteme epidemiološke zaštite i protokole liječenja koji su uspješno primjenjeni u Kragujevcu u prethodna tri mjeseca u vezi s koronom. Siguran sam da će vrlo brzo kovid bolnica u Novom Pazaru biti potpuno funkcionalna – rekao je Sazdanović.
Rekao je i da je važno da svi žitelji Novog Pazara mogu biti spokojni da će dobiti svu zdravstvenu zaštitu koju su imali i imaju građani u Kragujevcu.
Glavni tehničar korona centra KC Kragujevac Aleksandar Gvozdenović rekao je da je u toj ustanovi uspostavljen sistem zahvaljujući kojem nije bilo zaraženih kolega i da sada žele da to iskustvo prenesu kolegama
Odgovarajući na pitanja novinara rekao je da strah postoji i da je dobro dok je tu, jer on podstiče čuvanje od zaraze.
Ukazao je da je posao tehničara jako težak, jer od njegovog zapažanja zavisi život pacijenta.
Doktorka Tamara Gudeljević sa Infektivne klinike u Kragujevcu rekla je da je spremna za zadatak u Novom Pazaru, dodajući da je to veliki izazov.
Navela je da putuje bez straha, jer je infektologija njena ljubav i opredjeljenje.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu