Ekipa Info Lige razgovarala je sa dugogodišnjim prodavcima koji su otkrili na šta zaista treba obratiti pažnju kako biste izabrali zrelu, sočnu i slatku lubenicu.
– Linija da bude sastavljena, da nema prekida po sebi, a sa donje strane tu gdje leži na zemlji, da bude žute boje, e to znači da je zrela – kaže prodavac iz Ivanjice, Saša Marković.
Drugi prodavac ima drugu metodu.
– Ma ništa kucanje, ja prepoznajem po peteljci – kaže on.
Dragan Tešić iz mesta Koceljeva otkrio je još jedan način kojeg se on pridržava.
– Važno je da nema zmijsku šaru. A ovi što kuckaju, to služi samo da provjere ako je zrela da nije ispala i da se nije skašila – poručuje on.
– Oni što kuckaju ne znaju ništa – kaže prodavac Blagomir Labudović.
– Šta imam da kucam kad je svaka zrela i lijepa. Kad je djevojka lijepa i bostan je lijep. Ma svaka je dobra samo uzmeš – kaže on.
Dakle, umjesto da se oslanjate na kucanje po kori, poslušajte savjete iskusnih prodavaca – uz nekoliko jednostavnih trikova mnogo ćete lakše izabrati lubenicu koja će biti slatka i ukusna.
Bonus video
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.