Rekla je ovo gradski menadžer Mirna Savić Banjac koja je razgovarala danas sa predstavnicima radnika preduzeća „Dep-ot“ koji su se okupili na protestu ispred Gradske uprave u Banjaluci zbog spora između ovog i preduzeća „Čistoća” a.d. Banjaluka.
Kako je rekla, među radnicima danas nije bio predstavnik kapitala Grada, kojeg imenuje Skupština Grada i koji nije podnio izvještaj Gradu, niti zvanično obavijestio Grad da postoji ijedan problem, iako za svoj posao prima naknadu.
-Uvijek smo za razgovor, ali moram da napomenem da problem datira još iz 2002. godine, kada su započeli svi problemi u vezi sa „Dep-otom“ i „Čistoćom“. Ovo je jedan u nizu izazova koje moramo sada da rješavamo i koji dokazuje koliko se nedomaćinski i neozbiljno poslovalo prethodnih 20 godina. Sada dolazi na naplatu i manje je važno što to dolazi ovoj gradskoj administraciji u odnosu na to što će biti pogođena i Banjaluka i druge lokalne zajednice, iz kojih se odlaže otpad na deponiji u Ramićima – rekla je Savić – Banjac.
Poručila je radnicima da su na istoj strani.
-Kao Grad pripremili smo i sve pravne akte koje treba da preduzmemo od revizije i svih pravnih procedura s obzirom na to da moramo ponovo da se obratimo Vrhovnom sudu i da objasnimo da se ovdje ne radi samo o nekom novčanom iznosu ili zemljištu, nego da ovdje prijeti ekološka katastrofa ako se bude desilo to da se otpad neće odlagati – navela je ona i dodala da je potrebno da se udruži svih sedam lokalnih zajednica, koje su pogođene ovim problemom.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu