
(VIDEO) DRAMA NA LAUŠU Eksplozija odjeknula u kamionu "Čistoće" tokom pražnjenja kontejnera, čule se snažne detonacije
U banjalučkom naselju Lauš rano jutros, 11. juna. došlo je do eksplozije u kamionu preduzeća “Čistoća”.

U banjalučkom naselju Lauš rano jutros, 11. juna. došlo je do eksplozije u kamionu preduzeća “Čistoća”.

Banjaluci fali kontejnera. Grad je prljav. Milionska dugovanja prema „Čistoći“. Banjaluka bila najčistija za mandata Dragoljuba Davidovića.

Ako postoji posao koji svi volimo da odlažemo, to je čišćenje WC šolje.

Tek kada se snijeg otopio, komunalci iz "Čistoće" su konačno počeli odvoziti smeće, ali uglavnom iz strogog centra Banjaluke. Mnoga naselja "smećarski kamion" nisu vidjela od decembra, ali računi ipak neće biti umanjeni.

Ventilaciona rešetka brzo skuplja prašinu, a kupatilo rijetko ostaje besprijekorno čisto, čak i kada se redovno održava.

Samo dan uoči zakazane deložacije, u "Depotu", preduzeću koje godinama zbrinjava otpad grada Banjaluke i šire regije, vlada neizvjesnost i ogorčenost.

Banjalučka „Čistoća“ trebalo bi 14. oktobra da preuzme zemljište regionalne deponije u Ramićima, a koje joj po presudi Okružnog privrednog suda u Banjaluci iz jula prošle godine pripada.

Mještani banjalučkog naselja Lauš ogorčeni su, kako kažu, višegodišnjim nemarom nadležnih gradskih institucija zbog, kako navode, konstantnog zagađivanja ulica od strane kamiona "Čistoće".

Keramičke ploče na šporetu izgledaju veoma lijepo, baš kao i indukcione, jer čine da kuhinja djeluje moderno, a uz to su veoma praktične.

Iako se često bira na osnovu dezena i boja, posteljina je mnogo više od estetskog dodatka spavaćoj sobi.

Na osnovu pravosnažne sudske presude sa računa regionalne deponije „Depot“ skinuto je više od 1,9 miliona KM i prebačeno na račun „Čistoće“, potvrdio je direktor „Depota“ Ratko Jokić.

Za stanare u ulici Alekse Šantića, u banjalučkom naselju Lauš, čini se, nema predaha. Njihova borba protiv divlje deponije traje godinama, a svi dosadašnji apeli, izrodili su tek kratkoročna rješenja. Posljednje nije ni dan potrajalo.

Skupština grada zahtijeva od komunalnih preduzeća nesmetano prikupljanje i deponovanje otpada u normalnom režimu rada.

Vanredna sjednica Skupštine Grada Banjaluka, koja je sazvana zbog krize izazvane gomilanjem smeća u Banjaluci, trenutno je prekinuta, kako bi se u pauzi definisali zaključci za rješavanje krize.

Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju uputilo je dopis Republičkoj ekološkoj inspekciji da provjeri stanje na terenu zbog problema sa odvozom smeća u Banjaluci.

Dijana Ješić i Branislav Čerek, odbornici Narodnog fronta, osvrnuli su se na situaciju u gradu povodom neodvoženja otpada, te problema između preduzeća „Dep-ot“ i „Čistoća“.

Radnici banjalučkog preduzeća DEP-OT stupili su u štrajk.

Grad Banjaluka tokom godine u više navrata organizuje besplatan odvoz kabastog otpada, a tako će biti i tokom proljećne akcije uređenja grada kada će sugrađani imati priliku da se besplatno riješe ove vrste otpada.Sugrađani će biti blagovremeno obaviješteni o terminima i lokacijama za odvoz kabastog otpada tokom predstojeće akcije „Čisto lice grada“.

Uspjeli smo da spriječimo štrajk radnika i prolongiramo ulazak "Čistoće" u posjed zemljišta "Dep-ota", čime smo dobili dragocjeno vrijeme za pronalazak najboljeg rješenja.

Uvijek smo za razgovor, ali sve datira još iz 2002. godine, kada su započeli problemi sa „Dep-otom“ i „Čistoćom“.