Društvo

OSVOJIO ZAVRŠNI MASTERS Episkop Fotije ugostio mladog tenisera Marka Maksimovića

Njegovo preosveštenstvo episkop zvorničko-tuzlanski Fotije primio je danas Marka Maksimovića, mladog tenisera iz Doboja, koji je osvojio završni masters za tenisere do 16 godina u Monte Karlu.

Iako najmlađi među osam najboljih u Evropi u konkurenciji do 16 godina, teniser iz Doboja se u Republiku Srpsku vratio sa pobjedničkim peharom, objavljeno je na sajtu Eparhije.

Mladić iz Teniskog kluba “Doboj” postao je prvi pobjednik mastersa u mlađim kategorijama ispisavši na taj način istoriju tenisa u BiH.

– Moj cilj je da u narednoj godini odigram što više ITF turnira i da polako počnem da igram profesionalne turnire – istakao je Marko, koji već sa 15 godina ima dva ATP boda.

Maksimović je svoju sezonu završio sa četiri titule i skorom 22-3, a produžio je niz pobjeda na 17 mečeva.

Episkop Fotije je mladog sportistu primio u Eparhiji zvorničko-tuzlanskoj u Bijeljini.

Prošle godine je Marko Maksimović proglašen za najperspektivnijeg sportistu BiH i dobitnik je nagrade Olimpijskog komiteta BiH za vrhunski sportski rezultat u 2020. godini.