Nova politika ograničava pošiljaoce na jednu poruku ako ih ne pratite. Moraćete da prihvatite zahtjev prije nego što će neko moći bilo šta više da vam pošalje. DM zahtjevi su sada takođe ograničeni na tekst. Pošiljaoci neželjene pošte ne mogu da šalju fotografije, video zapise ili glasovne poruke.
Kompanija je počela da testira nova ograničenja u vezi DM krajem juna. Kompanija već ima određene alate za borbu protiv neželjene pošte. Takođe, sada postoje filteri za prevare i neželjenu poštu. Korišćenjem ovih načina možete da se zaštitite od neželjene pošte, iako to neće spriječiti spamere da nastave sa slanjem neželjene pošte.
Instagram navodi da je ovaj potez mjera bezbjednosti, posebno za žene. Platforma navodi da žene često dobijaju neželjene slike. Na ovaj način će se zaustaviti praksa slanja takvih poruka.
Nova funkcija stiže u trenutku kada se matična kompanija Meta suočava sa pritiskom političara i kritičara kako bi poboljšala mjere protiv zloupotrebe, posebno za tinejdžere. Novi zakoni bi zahtijevali saglasnost roditelja za tinejdžere koji žele da koriste aplikacije društvenih medija, piše PC Pres.
Takođe, država Arkanzas je nedavno donijela zakon koji zahtjeva provjeru starosti. To se nadovezuje na dugotrajnu zabrinutost da politika koja se bavi zloupotrebom nije uvijek dovoljna da zaštiti neke demografske grupacije. Napori poput ovoga teoretski umanjuju neke od prigovora regulatora da Meta dopušta zloupotrebu.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu