Iliji je dijagnostikovana potpuna ciroza jetre, a transplantacija je bila jedina nada za njegov opstanak. Tada je Sanja pokazala šta znači ljubav sestre prema bratu.
Iliji Sošiću je dijagnostikovana potpuna ciroza jetre, bez mogućnosti izlječenja, što je zahtijevalo hitnu transplantaciju.
– Jedina mogućnost bila je transplantacija. I tu ljekari nisu polagali neke nade jer su njegovi životni parametri bili jako loši – rekla je Sanja.
Ilija je bio u kritičnom stanju, hospitalizovan u Kliničkom centru Crne Gore, sa očiglednim znakovima bolesti koje su ga učinile neprepoznatljivim.
Ljekari su naglasili hitnost pronalaženja donora.
– Kada sam to čula, odmah sam se javila da budem donor, nisam razmišljala nijednog trenutka – prisjetila se Sanja, ističući da je bila spremna na tešku operaciju iako je majka troje male djece.
Sanja je imala podršku supruga od samog početka, dok je ostatak porodice bio podijeljen.
– Moj otac, brat, sestra i bliski prijatelji nisu me osudili niti pitali zašto to radim, samo su pružali beskrajnu ljubav – kazala je Sanja.
Dok su neki članovi porodice pokazivali strah i suze, Sanja je ostala nepokolebljiva u svojoj odluci.
Emotivni trenutak za Sanju bio je telefonski poziv oca pre puta za Tursku: “Ponosan sam na tebe, da znaš!” Taj trenutak joj je dao dodatnu snagu da nastavi sa svojim planom.
Duga i teška operacija
Operacija je trajala šest i po sati.
– Nisam imala nikakav strah, jedva sam čekala da se to desi – rekla je Sanja.
Nakon operacije, buđenje iz anestezije bilo je traumatično i bolno.
– Osjećala sam se kao da sam u paklu, ali činjenica da sam živa davala mi je snagu da saznam da li je moj brat udahnuo novi život – kazala je ona u razgovoru za portal Adria.
Medicinska sestra joj je ubrzo rekla da je njen brat u dobrom stanju, što je Sanju neizmjerno obradovalo.
Izazovi nakon operacije
Sanja je napustila bolnicu sedam dana nakon operacije, ali su joj tadašnji izazovi tek počinjali. Bez adekvatne podrške i pratnje, morala je da se oslanja na ljubaznost nepoznatih ljudi.
– Jedan stariji čovjek koji je bio zadužen za vožnju pacijenata pomogao mi je kupujući lijekove i hranu – prisjetila se Sanja.
Dani provedeni u hotelu bili su teži od same operacije.
– Moj brat je udahnuo novi život – rekla je Sanja, srećna što je uspjela u svojoj namjeri.
Sanja danas posjeduje donorsku karticu i apeluje na ljude da razmisle o doniranju organa.
– Ponosna sam što sam dala saglasnost da, ukoliko mi se nešto desi, moji organi mogu nekome da spasu život – zaključuje Sanja.
Ovaj herojski čin Sanje Bulatović nije samo spasio jedan život, već je i primjer nesebične ljubavi i hrabrosti.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu