
UDRI BRIGU NA VESELJE Smijeh poboljšava zdravlje više nego što mislite
Fascinanto je kako jedna "obična" stvar može toliko da nam pomogne.
Fascinanto je kako jedna "obična" stvar može toliko da nam pomogne.
Vježbanje igra ključnu ulogu u poboljšanju zdravlja i mršavljenja, a mnoge osobe u pokušaju da skinu kilograme prednost daju kardio aktivnostima poput trčanja, plivanja i vožnje bicikla, dok zanemaruju vježbe s tegovima.
Iako mnoge osobe s dolaskom proljeća očekuju više energije i bolju koncentraciju, za neke ovo godišnje doba donosi osjećaj iscrpljenosti i pad motivacije.
Vječna dilema – da li je bolje tuširati se ujutru, da biste dan započeli svježi i puni energije, ili uveče, kako biste u krevet otišli čisti i opušteni?
Bezbroj puta smo posegnuli za suvim voćem - bilo da nam je servirano u činiji na stolu, ujutru u kombinaciji sa ovsenim pahuljicama ili kao brzinski međuobrok kad nas uhvati glad.
Dok društvo često promoviše ideju da suze treba zadržavati, nauka pokazuje suprotno: plakanje ima niz psiholoških koristi koje donose olakšanje, smanjuju stres i jačaju emocionalnu otpornost.
Zdravlje bubrega se često nesvjesno dovodi u opasnost i to ne samo brzom hranom, već i onim što se svakodnevno pije.
Trudnoća i rođenje djeteta nose sa sobom ogromne tjelesne posljedice. A to koliko su one zaista velike i koliko je ženi u stvari potrebno da se oporavi, pokazuje jedna nova studija.
Vrijeme je posta, a riba iz konzerve je savršeno rješenje da upotpunite obrok. Ipak, ukoliko ste se pitali koliko je takav obrok zdrav i da li je u ovom slučaju bolji izbor tunjevine ili sardina. Evo odgovora za vas.
Žudnja za hranom je prirodna. To je zapravo dio tjelesnog sistema povratnih informacija koji nam govori šta mu treba. Recimo, ako žudite za crvenim mesom, možda vam nedostaje željeza. No, žudnja za slatkišima nije uvijek poželjna.
Niste sigurni može li proljećno sunce napuniti zalihe vitamina D? Stručnjaci otkrivaju sve što trebate znati o njegovim dobrobitima.
Zagrljaj prije spavanja ima velik uticaj na mentalno zdravlje djece, a ujedno ova navika je bitan faktor za emocionalni razvoj.
Spisateljica Simonida Milojković nije imala ni malo lak život, budući da se dugo borila da dobije dijete uz pomoć vantjelesne oplodnje.
Bismi Lajli (37) je dijagnostikovan neizlječiv rak dojke kada je imala samo 35 godina i ona je uvjerena da je bolest izazvana uobičajenom životnom navikom.
Bez obzira da li volite kajganu, omlet ili poširana jaja, svoj obrok možete učiniti još boljim ako vam je cilj da izgubite nekoliko kilograma. I to samo dodavanjem jednog hranljivog zelenog lisnatog povrća – špinata.
Aneksioznost muči sve više ljudi. Iako uzroci mogu biti različiti, ishrana igra važnu ulogu u načinu na koji se nosimo s psihičkim izazovima.
Mnogi misle da su slanina i jaja glavni za holesterol, a u stvari to baš i nije baš tako.
Trudnoća i rođenje djeteta nose sa sobom ogromne tjelesne posljedice. A to koliko su one zaista velike i koliko je ženi u stvari potrebno da se oporavi, pokazuje nova studija.
Kad se naruši biološki sat to ozbiljno remeti zdravlje, postajemo neraspoloženi, konzumiramo više hrane, slabi nam imunitet i još mnogo toga.
Korijen sladića, poznat i kao Glycyrrhiza glabra, koristi se u tradicionalnoj medicini već hiljadama godina. Poznat je po svom slatkom okusu i ljekovitim svojstvima, zbog čega se često koristi u obliku čajeva, dodataka prehrani, pa čak i u proizvodima za njegu kože.