
Radnici “Elektrokrajine” izlaz na teren: Ovi dijelovi Banjaluke sutra ostaju bez struje
Zbog radova će ovi dijelovi Banjaluke ostati bez električnog napajanja.

Zbog radova će ovi dijelovi Banjaluke ostati bez električnog napajanja.

Grupa djece poznata pod nazivom „Raja sa trgića“ predstavlja jedinstven i izuzetno pozitivan primjer humanitarnog i društveno odgovornog djelovanja mladih u Banjaluci.

Na području Policijske uprave Banjaluka tokom proteklog vikenda iz saobraćaja su isključena 162 pijana vozača.

Bilećanin M.V. uhapšen je u nedjelju, 15. marta, zbog sumnje da je počinio krivično djelo "Neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga“.

Zbog radova će ovi dijelovi Banjaluke ostati bez električnog napajanja.

Četiri osobe su povrijeđene, a jedna je uhapšena nakon teške nesreće koja se dogodila u banjalučkom naselju Lauš.

Ustavni sud BiH je još u aprilu 2018. godine donio odluku da tužioci i sudovi u BiH trebaju odmah pokrenuti zvaničnu istragu o navodima o zlostavljanju uhapšenih, odnosno pritvorenih osoba koji su im predočeni čak i u odsustvu relevantne medicinske dokumentacije.

Zbog najavljenih radova, danas će dijelovi Banjaluke ostati bez struje.

Građevinski radnik iz Banjaluke Đ.P. (58), koji je poginuo 11. februara nakon pada sa zgrade u izgradnji u Ulici Vase Pelagića, radio je na gradilištu na kojem su utvrđeni propusti u vezi sa zaštitom i zdravljem na radu, potvrđeno je iz Inspektorata Republike Srpske.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković u jučerašnjoj objavi najavio nove projekte kojima će, kako kaže, Banjaluka postati jedno veliko gradilište.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, koji je svojevremeno negirao da je u Drugom svjetskom ratu nad Srbima počinjen genocid i koji je imao suludu ideju o izgradnji spomenika u Banjaluci sa statuom u kojoj bi bili po jedan vojnik VRS, tzv. Armije BiH i HVO, danas uzima sebi za pravo da dijeli lekcije SNSD i Miloradu Dodiku.

Gradonačelnik Draško Stanivuković ne odustaje od "civilne obuke", a traži i formiranje komisije za uklanjanje "šupa i šupica" iz nulte zone grada. I to je top tema ovih dana, bar kad je u pitanju predstojeća sjednica Skupštine grada.

Putovao sam sa koleginicom za Banjaluku, preko Hrvatske. Kad smo ulazili u Hrvatsku, putnici iz svakog auta u redu su morali da izađu i da se slikaju na EES aparatu. Kada smo prelazili granicu sa BiH, ovo se ponovilo - opet svi napolje, i opet svi pred objektiv. Sutradan, isto nas je sačekalo pri izlasku iz BiH u Hrvatsku, i na ulasku u Srbiju. Za nepunih 24 sata slikani smo po četiri puta, podijelio je svoje iskustvo sa EES jedan Srbin.

Prvo ročište za prodaju kuće Đorđa Davidovića, vlasnika kompanije „Ekvator“ u stečaju je propalo zbog propusta Osnovnog suda u Banjaluci.

Tanka je linija između političkog sukoba i pažljivo režiranog performansa. Upravo takav utisak, prema procjeni onih koji prate ovdašnje političke (ne)prilike, ostavila je scena ispred zgrade Vlade Republike Srpske, gdje su se, gotovo filmski, susreli gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković i premijer Srpske Savo Minić.

Nije puno vremena prošlo od kako je gradonačelnik Draško Stanivuković zaprijetio Banjalučanima Banjalučanima, vlasnicima šupa i šupica, odnosno zapuštenih objekata i zemljišta u centru grada, do nove ideje da se formira komisija koja će ocijeniti stanje objekata.

Zbog radova pojedini dijelovi Banjaluke sutra ostaju bez električne energije, saopšteno je iz Elektrokrajine.

Republičko tužilaštvo u narednom periodu planira izvesti 15 razgovora iz Skaj aplikacije koju je, prema tvrdnjama tužioca, koristio Siniša Šakić, optuženi za teško ubistvo Slaviše Ćuluma u Banjaluci.

Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci prijavljen je novi slučaj policijske brutalnosti u Banjaluci, potvrđeno je portalu Srpskainfo.

Policija u Novom Gradu juče je za svega četiri časa rasvijetlila krađu „audija“.