
Da li je većina u Skupštini grada pred raskolom: Interes građana za US i SP važniji od stava SNSD (FOTO)
Koalicioni partneri SNSD u Banjaluci su na posljednjem zasjedanju Skupštine grada u javnost poslali dvije poruke.

Koalicioni partneri SNSD u Banjaluci su na posljednjem zasjedanju Skupštine grada u javnost poslali dvije poruke.

Predsjednik banjalučkog odbora SNSD Vlado Đajić ocijenio je danas da gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković ne zna da radi svoj posao i da će grad i nakon usvajanja rebalansa lokalnog budžeta biti zaustavljen u razvoju.

Sve se u ovoj zemlji svelo na „pokazivanje mišića“, ko je jači, bolji, ima više glasova i pristalica, odbornika, poslanika. Sve se svelo na demagogiju ko više pomaže, izdvaja, daje, uplaćuje.

Gradonačelnik Draško Stanivuković je dobio podršku za rebalans budžeta, a SNSD je ostao bez podrške koalicionih partnera, tako se može sumirati jučerašnje zasjedanje gradskog parlamenta.

Iz Gradskog odbora Socijalističke partije Srpske Banjaluka pozdravili je usvajanje rebalansa budžeta na današnjoj sjednici Skupštine grada, te poručili da blokada Banjaluke ne treba da bude ničija politika i opcija.

Sjednica Skupštine grada Banjaluka je nastavljena uz minimalni kvorum, sa 16 prisutnih odbornika.

Šef Kluba odbornika Ujedinjene Srpske u banjalučkoj Skupštini grada Neven Stanić, obratio se javnosti putem video snimka, u kom naglašava kako su bužetski prijedlozi Ujedinjene Srpske usvojeni, i na koji način Banjaluka ima koristi od toga.

Sjednica Skupštine grada je prekinuta i još nije jasno da li će biti nastavljen njen rad.

Odbornici većine su došli na današnje zasjedanje Skupštine grada Banjaluka, iako je prethodnih dana bilo najava da se neće pojaviti.

Banjaluka ulazi u deseti mjesec borbe oko isplate naknada za porodilje. To pitanje je izgubilo oznaku „podrške najranjivijim kategorijama“ i postalo sredstvo za obračun i potkusurivanje u rukama političara.

Nakon posebne sjednice o vraćanju nadležnosti, naredne sedmice, 14. decembra, još jedna posebna sjednica, ali od Prijedlogu budžeta za narednu godinu.

Jedini ispravan način da se isplati jednokratna novčana pomoć majkama prilikom rođenja djeteta jeste način na koji to realizuje Grad Banjaluka, poručili su iz Gradske uprave.

Najavom bojkota rada Skupštine i neusvajanja rebalansa od strane odbornika SNSD ne čine štetu ni gradonačelniku ni Gradskoj upravi, nego direktno građanima Banjaluke kojima su upravo namjenjena sredstva koja bi se obezbijedila rebalansom, saopšteno je iz Kluba odbornika PDP-a u Skupštini grada Banjaluka.

Iz rubrike vjerovali ili ne?! Objasnite mi kako je moguće isplatiti porodiljama koje se nisu prijavile?!

Predsjednik Gradskog odbora SNSD Banjaluka Vlado Đajić je rekao da će odbornici prisustvovati sjednici Skupštine grada u srijedu, pod uslovim da svim porodiljam isplati naknada od po 500 KM.

Redovna isplata prava na dodatak na djecu, prava na materinski dodatak, prava na pomoć za opremu novorođenčeta, prava na pronatalitetnu naknadu za trećerođeno i četvrtorođeno dijete i prava na naknadu roditelju – njegovatelju ili njegovatelju za novembar počinje sutra, saopšteno je iz Fonda za dječiju zaštitu.

Gradska administracija ispoštovala je sve što je od njih traženo, uključujući i naknade za porodilje, kao i zdravstvene radnike, a skupštinska većina samo traži izgovor da ne radi posao za koji su birani i za koji ih plaća narod.

Kada je Nenad Cakić (36) shvatio koliko se njegova supruga Mirjana (36) umorila jer je četiri godine bila na porodiljskom odsustvu čuvajući njihovu djecu, Vladetu (5), Iliju (4) i Lenku (2), riješio je da zamijene uloge.Iskoristio je svoje pravo na odsustvo s posla zbog njege djeteta i sada vodi računa o klincima dok mama radi. I nijednog trenutka se nije pokajao zbog svoje odluke.

Kada je posljednje, kišne, nedjelje u novembru, osamdesetogodišnji Milorad Šobota, vozač autobusa u penziji iz Gradiške banuo u kuću Koste i Zorice Bajičić u Vidovom Vrelu kod Kneževa, njihovom iznenađenju, ali i sreći, nije bilo kraja.

Klub odbornika SNSD u Skupštini grada Banjaluka saopštio je da do daljeg neće učestvovati u skupštinskim zasjedanjima sve dok Gradska uprava ne počne uvažavati elementarne demokratske standarde i zakone Republike Srpske.