
Formiran Gradski odbor Narodne partije Srpske u Gradiški (FOTO)
Pred više od 250 delegata i gostiju u velikoj sali Kulturnog centra u Gradiški formiran je odbor Narodne partije Srpske.

Pred više od 250 delegata i gostiju u velikoj sali Kulturnog centra u Gradiški formiran je odbor Narodne partije Srpske.

Klub odbornika SNSD-a u Skupštini grada Banjaluka podnijeće iduće sedmice apelaciju Ustavnom sudu Republike Srpske zbog nezakonite primjene odluke o komunalnim taksama Gradske uprave na čelu sa gradonačelnikom Draškom Stanivukovićem.

Gotovo polovina građana zapadnog Balkana najvišde brine zbog nezaposlenosti i zbog ekonomske situacije, a pandemija korona virusa pokolebala je veliki broj ljudi koji su namjeravali da odu na rad u inostranstvo.

Na Izbornoj konferenciji Gradske organizacije Socijalističke partije Srpske Banjaluka, na kojoj je prisustvovalo 284 delegata, kao i 164 kandidata za člana Gradskog odbora, za predsjednika Gradskog odbora izabran je dosadašnji povjerenik SPS za Banjaluku Saša Kondić.

Srpski član i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je da je Prva investiciona konferencija koju je organizovala Investiciono-razvojna banka (IRB) Republike Srpske bila uspješna.

Savjet ministara BiH danas je konačno izglasalo nova pravila i uslove za ulazak svih stranaca u državu.

Grad Doboj će mjesečno stipendirati učenike koji se u odluče za upis deficitarnih zanimanja, najavio je gradonačelnik Boris Jerinić.

U humanitarnoj akciji "Za Jovanovo mjesto pod suncem", koju je početkom maja pokrenulo sokolačko Udruženje "Sveti Vasilije Ostroški" do sada je prikupljeno 50.000 KM.

Za malo više od mjesec dana banjalučki privrednici iz sektoru turizma i ugostiteljstva će imati priliku da konkurišu za subvencije, koje bi bar djelimično trebale pokrili gubitke koji su nastali pojavom virusa korona.

Ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa u Savjetu ministara Staša Košarac podržao je aktivnosti na pokretanju procedure zaključivanja sporazuma između Savjeta ministara i Vlade Srbije o izgradnji/rekonstrukciji zajedničkog graničnog prelaza kod Višegrada, Vardište - Kotroman.

U Republici Srpskoj može se očekivati da se povećanje neoporezivog dijela plate prelije na rast plata u realnom sektoru, a povećanjem najnižih plata lančana reakcija na rast i ostalih plata u privredi.

Odluka Hrvatske da bude onemogućen prevoz robe preko pet graničnih prelaza sa BiH, među kojima je i Gornji Brgat, katastrofalna je po trebinjsku privredu i hercegovačku regiju i predstavlja ekonomski i društveni problem, izjavio je Srni predsjednik Područne privredne komore u Trebinju Duško Pantović.

U Crnoj Gori su u bankama na kraju marta 62 građanina imala više od milion evra, a vlasnik najvećeg depozita od 23,6 miliona evra je stranac, saopšteno je iz crnogorske Centralne banke.

Predstavništvo Republike Srpske u Austriji, s ciljem intenziviranja prisustva privrednika iz Srpske u toj zemlji, organizuje treninge i konsultacije sa privrednicima i predstavnicima lokalnih zajednica u Republici Srpskoj.

Nakon uspješne prošlogodišnje kampanje, NLB Grupa je i ove godine odlučila realizovati projekat #OkvirPomoći, regionalni projekat u kome sve članice NLB Grupe u svojim sredinama nude podršku u oglašavanju odabranim privrednicima i tako daju doprinos ekonomskom oporavku lokalnih zajednica.

Ministarstvo privrede i preduzetništva Republike Srpske podržaće sve kompanije iz prerađivačke industrije pri nabavci novih tehnologija, što je ključ za razvoj privrede i podizanje produktivnosti domaćih privrednih subjekata, izjavio je resorni ministar Vjekoslav Petričević.

Udruženje žena iz Milinog Sela kod Lopara pokrenulo je akciju prikupljanja pomoći za izgradnju kuće tročlanoj porodici Pajić iz sela Mrtvica.

Zamjenik predsjednika SDS Milan Radović poručuje da je izjava premijera Radovana Viškovića da se Vlada Srpske odriče 70 miliona КM zarad povećanja plata u javnom i privatnom sektoru, čist pokušaj vraćanja rejtinga koji je vlast izgubila u proteklom periodu.

Predstavnici Ujedinjene Srpske, Unije udruženja poslodavaca Republike Srpske i Sindikata uprave saglasili su se na današnjem sastanku u Banjaluci da je potrebno u Srpskoj neoporezivi dio plate povećati sa 500 KM na 1.000 KM.

U većini zemalja u jugoistočnoj Evropi raste upotreba digitalnih tehnologija i već je vidljivo da je kriza izazvana pandemijom ubrzala proces digitalizacije i digitalne transformacije.